A tavalyi kontinenstornán ötödik, az olimpián tizedik helyezett magyarok májusban Szlovákia ellen folytatják, majd Finnországgal szemben zárják a selejtezősorozatot.
Eredmény, 4. forduló, 2. csoport:
Magyarország-Montenegró 29-29 (17-14)
Tatabánya, v.: Mikelic, Paradina (horvátok)
Lövések/gólok: 47/29, illetve 43/29
Gólok hétméteresből: 3/2, illetve 3/3
Kiállítások: 4, illetve 6 perc
Magyarország:
Bartucz – Bóka 4, Szita 3, Bánhidi 6, Fazekas 2, Ónodi-Jánoskúti 3, Krakovszki Zs. 5, cserék: Sipos 1, Ligetvári, Bodó 2, Rosta, Palasics, Imre, Győri, Lékai 2
A hazaiak keretéből Nagy Benedek, Papp Tamás és Tóth Péter maradt ki.
A csapat annak tudatában lépett pályára, hogy győzelme esetén kijut az Európa-bajnokságra és biztosítja csoportelsőségét.
A háromgólos magyar sikerrel zárult szerdai, podgoricai mérkőzésen Montenegró egyszer sem vezetett, ezúttal viszont már 2-1-nél a vendégeknél volt az előny. Ezt követően olajozottan működött a házigazdák támadójátéka, hatékony volt a védekezés, ez pedig 7-3-as vezetést eredményezett. Azonban váratlan változás állt be a játék képében, a támadás és a védekezés hatékonysága is visszaesett, ezt kihasználva Montenegró egyenlített (11-11).
Kapcsolódó tartalom
Az első félidő remekül zárult magyar szempontból, két perc alatt 3-0-s sorozatot produkáltak Bodó Richárdék, így a szünetben 17-14-es előnyben voltak.
Amilyen jól végződött az első felvonás, olyan rosszul, egy 4-0-s montenegrói sorozattal kezdődött a második, a vendégek ekkor vezettek másodszor. A 39. percben jött a következő fordulat, ugyanis a magyar válogatott ismét a szebbik arcát mutatta, ez védésekben, jó védekezésekben, labdaszerzésekben, pontos és góllal végződő támadásokban mutatkozott meg.
A meccs háromnegyedénél ismét megnyugtató előnyben voltak a hazaiak (26-21), de ez négy percen belül egyre csökkent, mert a montenegróiak megint beleerősítettek és folytatódott a játék, illetve az eredmény hullámzása. Nebojsa Simic bravúros védéseire alapozva a vendégek újra egyenlítettek. Az utolsó percben Palasics Kristóf védése után Bodó Richárd rontott lövést – az utolsó négy percen belül ez a harmadik hibája volt -, így maradt a döntetlen.
Bánhidi Bence hat, Krakovszki Zsolt öt góllal zárt, Palasics Kristófnak négy, Bartucz Lászlónak hat védése volt. A túloldalon Branko Vujovic nyolc, Luka Radovic hat alkalommal talált be, Nikola Matovic kettő, Nebojsa Simic hat lövést védett.
A két csapat negyedik egymás elleni mérkőzésén – három magyar siker után – először született döntetlen.
Bánhidi Bence a szerdai meccset bordaközi izom-húzódás miatt kihagyta, de a vasárnapi találkozó után elmondta, hogy összességében már rendben van,
két napja nem érez fájdalmat, ezért is vállalta a játékot.
„Fizikálisan némileg gyengébb vagyok, mert nem tudtam sokat edzeni a csapattal, ezért vissza kell építenem az erőnlétemet, de jól éreztem magamat a pályán” – fűzte hozzá.
A mezőny legjobbjának megválasztott beálló úgy fogalmazott, ezt a mérkőzést nagyjából négyszer-ötször nyerték meg és négyszer-ötször veszítették el, amikor magukra húzták az ellenfelet.
„Rutinosabbnak kell lennünk, és amikor több góllal vezetünk, sokkal okosabban kell játszanunk, és meg kell roppantanunk az ellenfelet”
– vélekedett.
A szegedi játékos szerint a montenegróiak az előző meccshez képest jól összerakták a védekezésüket, a magyaroknak viszont problémáik voltak ezzel.
„A védekezéssel kapcsolatban van hiányérzetem, az utolsó tíz percre pedig elfáradtunk mentálisan, ezért volt a sok kihagyott helyzet” – magyarázta Bánhidi.
Korábbi eredmények:
Magyarország-Szlovákia 37-32
Finnország-Magyarország 23-32
Montenegró-Magyarország 26-29
A további program:
Május 7. szerda: Szlovákia-Magyarország, Eperjes 18.00
Május 11., vasárnap: Magyarország-Finnország, Nagykanizsa 18.00
A 2. csoport állása: 1. Magyarország 7 pont, 2. Montenegró 5 pont, 3. Finnország 4 pont, 4. Szlovákia 0 pont.
A csoportok első és második helyezettjei, valamint a négy legjobb harmadik jut ki az Európa-bajnokságra. A három rendező ország: Dánia, Norvégia és Svédország, valamint a címvédő Franciaország már tagja a mezőnynek.