Hölvényi György úgy fogalmazott, „versenyzők szomorújátékának voltunk tanúi a hétvégén, az olimpia női ökölvívó versenyén”. „Igényt tarthatnak személyes együttérzésünkre, az általuk – valószínűleg tudtuk nélkül – megtestesített szerep azonban tágabb értelemben szimbólumértékű” – írta a képviselő.
Hölvényi György emlékeztetett, „a biológiai szempontból nehezen azonosítható nemű, de nőként indított afrikai, algériai versenyző karcsapásai előtt a női, olasz versenyző sírva borult térdre”.
Később „hazai ökölvívó reménységünk”, Hámori Luca, bár állta a sarat, ő sem tudott mit kezdeni az erőfölénnyel. Le a kalappal előtte! – tette hozzá a képviselő.
Hölvényi György kijelentette, a jelenetek „szomorú fricskái az LMBTQ-propagandának a gyászos olimpiai megnyitó után”, Afrika ugyanis a valóságban szembesítette az LMBTQ-ideológia előtt hajlongó Európát: „lássad ennek térdre kényszerítő valóságát, amikor túllép a demagóg szájrángatáson”.
Az amerikai, illetve európai befolyású Nemzetközi Olimpiai Bizottság pedig nem lát ebben semmi kivetnivalót. Civilizációs szomorújáték nemes sportversengés helyett – zárta sorait a képviselő.
Kiemelt kép: Hámori Anna Luca az algériai Imane Khelif elleni küzdelemben (Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)