Időjárás

Változékony időjárásra kell számítani szombaton

Főcsoportdöntőbe jutott a Florida és a Dallas

A Florida Panthers lesz a New York Rangers ellenfele az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) keleti főcsoportjának fináléjában.

A tavaly nagydöntős együttes a legutóbbi játéknapon 2-1-re győzött a Boston Bruins vendégeként, ezzel 4-2-re megnyerte a párharcot.

Nyugaton a Dallas Stars az első döntős, amely a Colorado Avalanche vendégeként gyűjtötte be – ugyancsak 2-1-es, de kétszeri hosszabbításban kiharcolt sikerrel – a negyedik győzelmet. A mérkőzést Matt Duchene döntötte el. A párharcot 4-2-re nyerte a Dallas és a konferencia-fináléban a Vancouver Canuckszal vagy az Edmonton Oilersszel csap majd össze. Ebben az ütközetben a Vancouver vezet 3-2-re.