Aktuális

Ötre emelkedett a ralibaleset halálos áldozatainak száma

Szoboszlai és Nagy Zsolt gólja jelentette a különbséget – bedarálta Koszovót a magyar válogatott

| Szerző: hirado.hu
A magyar labdarúgó-válogatott zseniális második félidőben nyújtott teljesítményének köszönhetően legyőzte Koszovó válogatottját 2-0 arányban, a magyar gólokat Szoboszlai Dominik és Nagy Zsolt szerezte.

A román játékvezető lefújja a mérkőzést, Magyarország 2-0 arányban legyőzte Koszovó válogatottját, és kapott gól nélkül lehozta a márciusi felkészülési mérkőzéseket. Folytatás júniusban Írország és Izrael ellen. Magyarország–Koszovó 2-0

86. perc: Újoncot avat Rossi, a gólszerző Nagy Zsolt helyére Mocsi Attila érkezik és bemutatkozik a felnőtt válogatottban, sok sikert a címeres mezben!

85. Perc: Gyönyörű támadás! Nagy Zsolt higgadtan fejezi be az akciót, ezzel eldönti a mérkőzést. Magyarország–Koszovó 2-0

84. perc: Vancsa Zalán is pályára lép, Stylest váltja

68. perc: Bolla számára véget ért a meccs, Nego bizonyíthat a helyén.

66. perc: Nagy Zsolt estében próbálkozott Varga zseniális passza után, de Muric kapus bravúrral hárít.

57. perc: GÓL! Akárcsak Törökország ellen, Szoboszlai Dominik megszerzi a vezetést a magyaroknak! Meg kell dicsérni Schäfert is, aki remekül centerezett a csapatkapitánynak. Magyarország–Koszovó 1-0

Elindult a második félidő, Marco Rossi három helyen változtaott: Nagy Ádám helyett Schäfer folytatja, Gazdagot Kleinheisler váltotta, elöl Ádám Martin helyett Varga Barnabás kap lehetőséget a második félidőben. A koszovói kapitány nem cserélt.

Második félidő

Véget ért az első félidő. 45 perc játék után Magyarország–Koszovó 0-0

44. perc: Egy szép szabadrúgás kombináció után Dárdai lőtt, de blokkolták próbálkozását.

Negyedóra játék után gólnélküli állás. Eddig kiegyenlített mérkőzést láthatnak a kilátogató szurkolók, Magyarország–Koszovó 0-0

15. perc: Dibusz véd hatalmasat Rashica próbálkozásánál, igaz a partjelző beintette a lest.

9. perc: Zhegrova szólója után a hosszúsarok felé célzott, de Lang Ádám szögletre csúsztatta a labdát.

8. perc: Szoboszlai zavarta meg a koszovói kapust, Muricot, aki röviden passzolta tovább a labdát, de a védők végül tisztázni tudtak, így nem alakult ki nagy helyzet.

Elindult a a mérkőzés, fehér szerelésben a hazai magyar válogatott, feketében a vendég Koszovó. Jó szurkolást!

Első félidő

A hangulatot több mint 60 ezer magyar szurkoló garantálja, már-már szokás szerint telt ház fogadta a csapatot. A mérkőzés előtti Himnusz éneklését itt nézheti vissza.

Kapcsolódó tartalom

A mérkőzésnek román játékvezetője lesz, Ovidiu Hategan személyében. Hamarosan indul a Magyarország–Koszovó felkészülési mérkőzés, a kezdősípszó 19 órakor harsan fel.

Koszovó a legerősebb kezdőjét teszi a pályára

Franco Foda, a koszovóiak szövetségi kapitánya a legerősebb összeállítással igyekszik rohamozni, ugyanis hat játékos is az európai topligában játszik a kezdőjükből. A legnagyobb név az ellenfél csapatából Amir Rrahmani, a Napoli középhátvédje, aki a csapatkapitánya is az ellenfélnek. A 30 éves játékos március 12-én gólt lőtt a Barcelonának a Bajnokok Ligájában, de gólja csak szépségtapasz volt a 3-1-re elveszített mérkőzésen. Oda kell majd figyelnie Dárdaiéknak a csatárra, Vedat Muriqire, aki a Mallorca színeiben az elmúlt két évben összesen 25 gólt lőtt a spanyol bajnokságban, és betalált többek közt a Barcelonának és a Real Madridnak is.

Íme a koszovói kezdőcsapat:

Marco Rossi felforgatta a magyar kezdőt: hét változás a törökök elleni kezdő tizenegyhez képest

Kísérletezik Marco Rossi. A 61. válogatott meccsére készülő olasz szakember – aki ezzel beérte az örökranglistán Mészöly Kálmánt – az összes csapatrészben változtatott az összeállításon. Ahogy azt korábban nyilatkozta, Gulácsi Péter helyett ezúttal Dibusz Dénes kezd, míg belső védő poszton egy változás történt, Dárdai Márton került a kezdőbe Balogh Botond helyett. A középpályára bekerült Nagy Zsolt, Callum Styles és Bolla Bendegúz is, a sérülés miatt amúgy sem játszó Kerkez, Schäfer és Nego Loic került ki. Elöl Varga Barnabást Ádám Martin, Sallai Rolandot Gazdag Dániel váltotta.

Megvannak a kezdőcsapatok:

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

M4 Sport (@m4sportofficial) által megosztott bejegyzés

Magyarország:
Dibusz – Lang, Dárdai, Szalai A. – Bolla, Nagy Á., Styles, Nagy Zs. – Gazdag, Szoboszlai – Ádám

Koszovó:
Muric – Rrudhani, Aliti, Rrahmani, Vojvoda – Berisha, Idrizi, Rashica, Muslija, Zhegrova – Muriqi

Hosszabb sorozatra legutóbb az Aranycsapat volt képes

Marco Rossi szövetségi kapitány tanítványai 13 mérkőzés óta veretlenek. Ennél hosszabb sorozatra legutóbb az Aranycsapat volt képes, amely az 1954-es világbajnoki döntő elvesztése után 18 összecsapáson három döntetlen mellett 15 győzelmet aratott.

Az ellenfél tíz éve került ez európai futballtérképre

Az ország függetlenségének kikiáltása után a koszovóiak csak tíz éve kapcsolódhattak be a nemzetközi futballba, majd az európai szövetség (UEFA) 2016 májusában éppen a budapesti kongresszuson vette fel az országot a tagjai közé. Azóta a koszovóiak nem jutottak ki egyetlen nagy tornára sem, legnagyobb sikerük, hogy a Nemzetek Ligája negyedosztályát jelentő D divízióból felkerültek a harmadik vonalba, ahol meg is ragadtak.

A 102. helyen álló koszovóiak keretében is vannak remek labdarúgók, akik például az olasz, a spanyol vagy éppen a német élvonalban szerepelnek. A rivális szövetségi kapitánya, a német Franco Foda szintén ismert szakember, aki négy éven át vezette az osztrák válogatottat is, amellyel nyolcaddöntős volt az előző kontinensviadalon.

Marco Rossi Mészöly Kálmán örökébe lép

A magyar válogatott szövetségi kapitánya 61. összecsapásával utoléri az örökrangsor harmadik helyén Mészöly Kálmánt, így már csak a legendás Aranycsapat mestere, Sebes Gusztáv, valamint a csúcstartó Baróti Lajos lesz előtte a szövetségi kapitányok rangsorában.

Tudom, hogy a magyarok szívében milyen helyet és tiszteletet vívott ki. Többször találkoztam vele, de inkább a fiát, Gézát ismerem. Hatalmas megtiszteltetés harmadiknak lenni Baróti Lajos és Sebes Gusztáv mögött, akik a magyar futball legnagyobb legendái közé tartoznak. Nem hasonlítanám magamat hozzájuk, de hatalmas dolog, hogy megközelítem őket a mérkőzések számában” – mondta hétfői sajtótájékoztatóján Rossi.