Aktuális

Sulyok Tamás: A köztársaságielnök-jelölést tisztelettel megköszönöm, a jelöltséget elfogadom

Vereséggel ért véget a Ferencváros tavaszi hadjárata

| Szerző: hirado.hu
A Ferencváros kettős vereséggel búcsúzott a görög Olimpiakosz ellen a labdarúgó Konferencia-liga nyolcaddöntőbe jutásért rendezett párharcában, mivel csütörtökön a hazai visszavágón ugyanúgy 1-0-ra kapott ki, mint múlt héten Pireuszban.

A vendégek győztes gólját ezúttal is a marokkói Ajub el-Kabi szerezte, aki a 45. percben 11-esből volt eredményes.

A magyar bajnok sorozatban másodszor élte meg a kupatavaszt a nemzetközi porondon, egy éve az Európa-liga nyolcaddöntőjében is kettős vereséggel, szerzett gól nélkül esett ki a német Bayer Leverkusen ellen.

A Kl nyolcaddöntőjének sorsolását pénteken 13 órától rendezik Nyonban.

2. félidő:

Véget ért a második félidő, a Ferencváros kettős vereséggel búcsúzik Európától.

72. perc: Ramírez beadásába Varga bólint bele, a fejes azonban a kapu mellé száll.

67. perc: Kettős csere hazai oldalon: Csivics helyére Ramírez, Zachariassen helyett Ben Romdhane érkezett.

63. perc: Ez most egy jó ferencvárosi lehetőség volt! Abu Fani beadására Cissé robbant be, fejese azonban kicsivel elkerülte a görögök kapuját.

60. perc: A játék képe a szünetben történt cserék után sem sokat változott, de egy hazai találat az utolsó fél órára mindent megváltoztatna.

48. perc: Makreckis beadása után Zachariassen esett el az ötösön belül. Többen is tizenegyest kiáltottak, a játékvezető helyette azonban továbbot intett.

Dejan Sztankovics a félidőben kettőt is cserélt: Kodro helyére Pesics, Wingo helyett Makreckis érkezett.

Kezdetét vette a második játékrész.

1. félidő:

Véget ért az első félidő. Egygólos hátrányban vonulhat pihenőre a Ferencváros, amelynek jelenleg legalább két gólt kell szereznie, hogy hosszabbításra mentse a mérkőzést.

45. perc: El Kaabi állt a labda mögé, és higgadtan a kapuba talált. Dibusz a másik irányba vetődött.

43. perc: Ezek most nem a Ferencváros percei, futószalagon jöttek a görög helyzetek, Mmaeenak pedig egy beadásba sikerült kézzel beleérnie. A játékvezető a videózás után a tizenegyespontra mutatott.

38. perc: Óriási szerencséje volt a Ferencvárosnak, nem sokon múlott, hogy az Olimpiakosz megszerezze a vezetést. Egy eladott labda után Fortunisz kapott keresztbe gyönyörű labdát, de nem tudott a kapuba találni.

34. perc: Zachariassen találta lövőhelyzetben magát, de eltörte a labdát.

31. perc: Próbál villanni az ellenfél is, egy emelés után El Kaabi Dibusz kapuja fölé fejelt.

23. perc: Többet birtokolja a labdát a Fradi, de komolyabb helyzetet egyelőre nem sikerült kidolgoznia.

Egyelőre hiányzik a lüktető iram, a Ferencvárosnak magasabb fokozatra kellene kapcsolnia.

12. perc: Támadásban a Ferencváros, Zachariassen adott be jobbról, Varga azonban nem tudta megszelídíteni a labdát.

3. perc: Varga szerzett labdát a tizenhatos előtt, majd Kodróhoz passzolt, akit fellökött egy visszafutó görög játékos.

Frappáns molinóval buzdította csapatát a Ferencváros szurkolótábora. Büszke Botond reá sújtott, az óriás a földre hullott” – olvasható a szurkolók üzenete a lelátón kifeszített molinón. Az idézet a Botond-mondából származik.

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Elkezdődött a mérkőzés.

A sípszó előtt

Megvan a Ferencváros kezdőcsapata:

• Dejan Sztankovics vezetőedző két helyen változtatott a Ferencváros pireuszi kezdőcsapatán.
  • A szerb szakember a szerkezeten is módosított, ezúttal ugyanis két vérbeli csatár is kezdő: Varga Barnabás mellett a télen igazolt Kenan Kodro is bizalmat kapott.
  • A hátsó alakzat bal oldalán az ecuadori Cristian Ramírez helyén ezúttal a bosnyák Eldar Civic futballozhat.

Ferencváros: Dibusz – Wingo, Cissé, S. Mmaee, Civic – Zachariassen, Abu Fani, Maiga, Marquinhos – Varga B., Kodro

• Az FTC-nek ezúttal támadóbb szellemben kell futballoznia, mint az első meccsen. Ebben kulcsszerep hárul majd Varga Barnabásra, aki bár Pireuszban is fejelt egy gólt, de azt les miatt érvénytelenítették.
  • A zöld sasok remekül kezdték a 2024-es évet, mindhárom mérkőzésüket megnyerték az OTP Bank Ligában, ráadásul gólerős játékkal.
  • Az Olimpiakosz is bizakodhat: az új vezetőedző, a tavaly a Sevillával Európa-liga-győztes José Luis Mendilibar második találkozóját is megnyerte új csapata élén.
  • A Ferencvárosnak ez a hatodik párharca görög ellenféllel szemben.
  • Az Olimpiakoszról kellemes emlékeket őrizhet, mert 1996-ban elbúcsúztatta az UEFA-kupa első fordulójában.
  • Az Olimpiakosz egyetlen magyar ellenfele a nemzetközi kupasorozatokban a Ferencváros volt.