Időjárás

Jön a havazás – térképen mutatjuk, mi várható

Ronaldo mesterhármasa sem volt elég a győzelemhez, később a vb-döntőben ugyanez történt Mbappéval

| Szerző: Fazekas Márton
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (La Liga) szereplő Girona 4–3 arányban verte meg az Atletico Madrid együttesét még a bajnokság hétközi fordulójában. A madridi alakulatban játszó Alvaro Morata hiába lőtt mesterhármast, győzelemnek nem örülhetett. De nem egyedülálló az ő esete. Ennek kapcsán felelevenítettünk néhány emlékezetes mérkőzést, amelyen három lőtt gól is kevés volt a sikerhez.

Minden kétséget kizáróan a nemzetközi futball egyik legnagyobb meglepetéscsapata a Girona. Michel együttese a szezon elején a kiesés elkerülését tűzte ki célul, de remek igazolásainak és gólerős játékának köszönhetően a katalán kiscsapat – ha lehet még őket így nevezni – csak rosszabb gólkülönbsége miatt áll második helyen a Real Madrid mögött. A Barcelona 4–2-es legyőzése után a csapat vezetőedzője úgy nyilatkozott, megvan a 40 pont, ezzel a bennmaradás is. A Girona azonban sokkal komolyabb célokért küzdhet idén, ezt bizonyítja a legutóbbi meccs is, amelyen 4–3-ra legyőzték az Atletico Madridot. Így hiába Morata ihletett formája, ő és csapata nulla ponttal távozott a katalán városból.

Egyelőre a Girona a legjobb katalán csapat a spanyol első osztályban (Fotó: EPA/Siu Wu)

Ronaldo félelmetes teljesítménye az Old Traffordon

A Bajnokok Ligája 2002/03-as idényében a Real Madrid és a Manchester United a negyeddöntőben találkozott egymással. A királyi gárda világbajnok brazil csatára, Ronaldo még a Manchester United honlapja szerint is minden idők egyik legjobb egyéni teljesítményét nyújtotta az álmok színházában. A brazil szupersztár a 12., az 50., és az 59. percben talált be, ennek ellenére a Real Madrid 4–3 arányban kikapott, többek közt David Beckham duplájának köszönhetően.

Érdekesség, hogy Beckhamnek ez volt az utolsó nemzetközi kupamérkőzése a Manchester Unitedben, ugyanis a párharcot a Real Madrid a hazai 3–1-es sikerének köszönhetően 7–5 arányban megnyerte, ezzel kiütve a vörös ördögöket. Beckham pár hónappal később pedig épp a Realhoz írt alá, így az új szezont már Madridban kezdte – Ronaldo csapattársaként.

Ronaldo akcióban (Fotó: MTI/EPA/EFE/Sergio Barrenechea)

Amikor a fiatal Gareth Bale pokollá tette az Inter védőinek életét

2010 októberében a Bajnokok-Ligája csoportkörében az Inter a Tottenham Hotspur együttesét fogadta. A vendégek komoly bajba kerültek, hiszen a 8. perctől emberhátrányban játszottak. Az olasz csapat BL-címvédőnek megfelelő módon játszott, 4–0-ra is vezetett, azonban Bale az egész mérkőzésen tarthatatlan volt, elfutásaival folyamatos veszélyt jelentett az ellenfélre. A második játékrészben élete egyik legjobb félidejét produkálta, és három gólt is szerzett, ráadásul mindhárom gólt ugyanoda, a jobb alsó sarokba lőtte. Bár a mérkőzés legjobbja ő volt, és az egész világ megismerte páratlan tehetségét, a góljai csak a szépítésre voltak elegendőek, hiszen a Tottenham 4–3-ra kikapott.

Argentína a csúcsra ért Lionel Messi vezérletével, pedig Kylian Mbappé mindent megtett

Ki ne emlékezne a 2022-es FIFA-világbajnokság döntőjére? Argentína óriási küzdelemben, tizenegyesekkel győzte le Franciaországot, holott úgy tűnt, simábban meglesz a dél-amerikaiaknak a győzelem. A rendes játékidőben 2–0-s argentin vezetésnél Mbappé két perc alatt 2 gólt szerzett, ezzel hosszabbításra mentve a találkozót. A kétszer 15 perces ráadásban Argentína újra vezetést szerzett Messinek köszönhetően, de a 118. percben Mbappé büntetőből egyenlített ismét, így 3–3 lett a meccs vége. A büntetőpárbajban azonban Coman és Tchouameni is hibázott, Argentína hibátlanul végezte el a tizenegyeseket, így övék lett a világbajnoki cím.

A francia Kylian Mbappé, miután csapata 4-2-re kikapott a katari labdarúgó-világbajnokság döntőjében játszott Argentína–Franciaország mérkőzés 3-3-as hosszabbítása utáni tizenegyes-párbajban a Loszaíl Stadionban 2022. december 18-án (Fotó: MTI/EPA/Nusad Szekkajil)

Kiemelt kép: Ronaldo gólöröme a Manchester United ellen (fotó: Getty Images)