Aktuális

Két autó ütközött, lezárták a főutat

A sírból hozta vissza a Csukaricski ellen a Ferencváros: Pesics góljával az utolsó pillanatban csikarta ki a győzelmet a magyar bajnok

| Szerző: hirado.hu
A Ferencváros az utolsó pillanatban gólt szerezve 2–1-re győzött csütörtökön a szerb Csukaricski vendégeként a labdarúgó Konferencia-liga ötödik fordulójában, így továbbra is a továbbjutást jelentő második helyen áll a csoportjában.

A belgrádi csapat váratlanul jutott vezetéshez a 10. percben Luka Adzsics találatával, a zöld-fehérek pedig csak a hajrában tudtak egyenlíteni Kristoffer Zachariassennek köszönhetően. Amikor már úgy tűnt, marad a pontosztozkodás, Alekszandar Pesics lőtt bombagólt a 98. percben.

A Ferencváros két hét múlva az utolsó fordulóban az éllovas és már továbbjutott olasz Fiorentinát fogadja. A magyar bajnok sikerrel csoportelsőként a nyolcaddöntőbe lépne, míg egy ponttal játszania kellene a 16 közé kerülésért az Európa-liga egyik csoportharmadikjával, vereség esetén pedig még kieshet.

2. félidő:

Véget ért a mérkőzés! Az utolsó pillanatban csikarta ki a győzelmet a Ferencváros és közelebb került a továbbjutáshoz a Konferencia-ligában.

98. perc! Góóól! Pesics az utolsó percben megmenti csapatát és fontos három pontot szerez a Fradinak!

96. perc: Teljesen szétszakadt a pálya, Lisztes előtt ott volt a nagy lehetőség, de az utolsó pillanatban egy szerb védő közbelépett.

92. perc: Zachariassen lehetett volna a nyerő ember? Akárcsak a gólt megelőzően, megint egy beadásba kapott bele, de a labda ezúttal elkerülte a kaput.

Letelt a rendes játékidő, 7 perc a hosszabbítás.

84. perc: Góóól! 1–1, ez már befelé pattant! Sokadik helyzetét végre sikerült gólra váltania a Ferencvárosnak! Zachariassen kapott bele egy lapos beadásba, a labda pedig a kapuba csorgott. Még van hátra bő tíz perc a hosszabbítással együtt, most kell rámenni a győzelemre.

75. perc: Ez is lehetőség volt! Abu Fani előkészítése és egy szerencsés átvétel után Lisztes jócskán a léc fölé lőtt.

69. perc: Óriási helyzet maradt ki! Katona tekert gyönyörűen a szerb kapura, lövése nem sokkal kerülte el a bal felső sarkot.

56. perc: Bekezdett a Ferencváros, Pesics azonban újabb ígéretes lehetőséget puskázott el: egy remek keresztlabdát csak a jobb kapufa mellé fejelt.

54. perc: Lisztes került egy passz után óriási helyzetbe, kapura is lőtt, de a szerb kapus hihetetlen bravúrral hárítani tudott.

49. perc: Sztankovicsnak negyedszer is cserélnie kellett: Traorét sérülés miatt Katona váltotta.

Elkezdődött a második játékrész, Sztankovics hármat cserélt a félidőben: Ramírez helyére Civic, Sigér helyére Lisztes, Makreckis helyére Botka érkezett.

1. félidő:

Véget ért az első félidő. A Ferencváros számára nem a tervek szerint alakult az első 45 perc, Dejan Sztankovicsnak a továbbjutás érdekében fel kell ráznia csapatát.

2 perc a hosszabbítás.

45. perc: Abena szabálytalankodott feleslegesen, sárga lap járt érte.

40. perc: Traoré fejében maradt az egyenlítő gól! A Fradi a harmadik tiszta ziccerét sem tudta gólra váltani.

34. perc: Sigér hibája után ismét Dibusznak kellett mentenie a meginduló szerb játékos elől.

31. perc: Az eddig legkomolyabb helyzetét dolgozta ki a Fradi, csak a gól hiányzott a végén! Zachariassen fordult le gyönyörűen a védőjéről, majd adott be laposan a szerb kapu elé, de Pesics nem érte el. Abu Fani még mentette a menthetőt, Sigérhez passzolt, aki végül kapura lőtt, de a lövésből hiányzott az erő.

26. perc: Lendületben maradt a Csukaricski, a Ferencváros egyelőre elég körülményesen játszik, nem találja a fogást ellenfelén. Egy indítást követően ismét a szerbek törhettek kapura, Dibusznak kellett tisztáznia a tizenhatos vonalánál.

11. perc: 1–0! Akárcsak a két csapat első meccsén, ismét a Csukaricski szerezte meg a vezetést. Adzsics egy passz után a tizenhatos sarkáról gyönyörűen ívelte át a labdát a Ferencváros játékosai felett. Dibusz tehetetlen volt.

4. perc: Nem sokon múlott, hogy a Ferencváros első helyzetéből máris megszerezze a vezetést! Pesics passzolt Marquinhoshoz, aki robogott az ellenfél kapuja felé a szerb védők szorításában, de a kapusba lőtte a labdát.

Kezdetét vette a mérkőzés!

A sípszó előtt

Megvan a Ferencváros kezdőcsapata:

Dibusz – Makreckis, Cissé, Abena, Ramírez – Sigér, Zachariassen, Abu Fani – Marquinhos, Pesics, Traoré

• A várakozásoknak megfelelően Dejan Sztankovics támadó felállásban küldi pályára csapatát.
  • A Ferencváros három támadóval rohamoz: a sérült Varga Barnabás helyett Alekszandar Pesics a középcsatár, őt a bal szélről Adama Traoré, a jobbról pedig Marquinhos segíti, de a mögöttük játszó Kristoffer Zachariassen is támadó szellemű játékos.
  • A Csukaricski együttesében a nemzetközi porondon először kapott helyet a kezdőben a mindössze 16 éves csatár, Mihajlo Cvetkovics.
  • Mivel szerbek stadionja nem felel meg az európai szövetség előírásainak, így a mérkőzést az ország déli részén található Leskovacban rendezik.
  • Érdekesség, hogy az augusztusban átadott másodosztályú Dubocica több mint 8000 férőhelyes új stadionja a kispesti Bozsik Arénára hasonlít.

Egy győzelemmel közel kerülhet a továbbjutáshoz a Fradi

• A csoportjukban második helyen álló zöld-fehérek sikerükkel mindenképpen megőriznék a továbbjutást érő pozíciójukat.
  • Ezenfelül azért létfontosságú a három pont begyűjtése a szerb csapat vendégeként, mert az utolsó körben az idén döntős Fiorentina érkezik a Groupama Arénába.

Dejan Sztankovics bízik benne, hogy csapata a legjobbkor lábal ki a hullámvölgyből

• A Ferencváros legutóbbi négy összecsapásán nyeretlen maradt.
  • A visszaesés szorosan összefügghet az idényben október végéig húsz alkalommal eredményes Varga Barnabás sérülésével, aki eddig hét összecsapást hagyott ki.
  • Első számú helyettese, Alekszandar Pesics hatszor kapott szerepet és két gólt szerzett, ami elmarad poszttársa teljesítményétől.
  • Dejan Sztankovics számára nemcsak a győzelem megszerzése a fontos, hanem annak különbsége is – a csoportban ugyanis a gólkülönbség is döntő faktor lehet a továbbjutás szempontjából.
  • A 45 éves tréner nagyon jól ismeri a Csukaricskit, amely szerinte az utóbbi időben jól futballozik, annak ellenére, hogy elmaradtak az eredmények.
  • A szakvezető úgy véli, a győzelemhez csapatának maximális fókuszra lesz szüksége a kifejezetten lendületes játékot produkáló riválissal szemben.

Az ellenfél is gyengélkedik

• A szerb élvonalban sorozatban háromszor bronzérmes Csukaricski múlt hétvégén ugyan lezárta négy mérkőzésen át tartó kudarcszériáját, de nincs jó formában.
  • A belgrádi gárda hazája bajnokságában 15 forduló után húsz pontjával mindössze hetedik helyen áll.
  • A csapat a Konferencia-liga csoportban pont nélkül sereghajtó, de korántsem esélytelen a továbbjutásra, így minden bizonnyal nagy elszántsággal küzd majd.
  • Ha a szerbek felülmúlják a Ferencvárost és két hét múlva a Genket is, akkor a Fiorentina segítségével még elérhetik az egyenes kieséses szakaszt.
A ferencvárosi Cebrail Makreckis (b) és Mihajlo Cvetkovic, a Csukaricski játékosa a Ferencvárosi TC–Csukaricski Konferencia-liga mérkőzésen a Groupama Arénában 2023. szeptember 21-én (Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)

Kiemelt kép forrása: MTI/Czeglédi Zsolt