Időjárás

Viharos széllel tér vissza a tél

Puskaporos mérkőzésen másodszor is megverte a szerbeket és karnyújtásnyira került az Eb-től a magyar válogatott

| Szerző: hirado.hu
A csoportjában éllovas magyar labdarúgó-válogatott 2-1-re legyőzte szombaton a vendég szerb csapatot Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen, így ha kedden Litvániában is begyűjti a három pontot, akkor kijut a jövő évi, németországi kontinenstornára.

Marco Rossi szövetségi kapitány együttese Varga Barnabás találatával 21 perc után szerzett vezetést, majd Strahinja Pavlovic fejesével a 33. percben egyenlítettek a vendégek, akik nem örülhettek sokáig, mert egy perccel később Sallai Roland bombagóljával ismét a hazaiaknál volt az előny.

A második félidő is élvezetes futballt hozott, de gólt nem, így a magyarok

három ponttal elhúztak a második szerbektől és öttel a harmadik montenegróiaktól.

Az immár kilenc mérkőzés óta veretlen nemzeti együttes a mostani sikernek köszönhetően kedden Kaunasban már úgy lép pályára, hogy ha legyőzi Litvániát, akkor bebiztosítja sorozatban harmadik Eb-részvételét és az 1986-os világbajnokság óta először egyenes ágon, pótselejtező nélkül jut ki egy világversenyre.

Véget ért a mérkőzés! Oda-vissza verte a szerbeket a magyar válogatott és karnyújtásnyira került az Európa-bajnokságtól.

94. perc: Óriási védés a végén Dibusztól! Tadic szabadrúgását Milenkovic fejelte kapura, de a Ferencváros hálóőre nagy bravúrral tolta a léc fölé a labdát.

82. perc: Sorra dolgozza ki a helyzeteket Rossi csapata! Ismét Vargát találták meg a tizenhatoson belül, aki gyönyörűen ugrott fel, de csak a szerb kapus kezébe fejelt.

74. perc: Ismét nagy magyar helyzet maradt ki! Sallai tekerte a kapu elé a labdát, amelyről Varga csupán centikkel maradt le.

72. perc: Ajtó-ablak helyzet maradt ki a magyar oldalon! Sallai nagyszerűen vette észre Bollát, aki egy az egyben törhetett kapura, de mellérúgta.

71. perc: Dupla kapufát lőttek a szerbek! Előbb Tadic, majd a Dibuszról kipattanót Pavlovic szintén a bal lécre lőtte.

68. perc: Szépen kontrázta le ellenfelét a magyar csapat, a befejezésbe azonban hiba csúszott. Szoboszlai passzolt a szélen felfutó Szalaihoz, aki mesterien ívelt Varga irányába. A Ferencváros támadója azonban csak a felső lécre fejelt.

54. perc: A szurkolók azonnal elcsendesedtek a lelátókon, miután Mitrovic nagy lövéssel ismét bevette Dibusz kapuját. Szerencsére ezúttal az előkészítő Tadic volt lesen.

51. perc: Egy beívelést követően Mitrovic talál be a magyar kapuba, de ezzel együtt a partjelző zászlója is emelkedett. Les miatt érvénytelen a találat.

2. félidő:

Véget ért az első félidő, Varga tökéletes befejezésével és Sallai bombájával 2-1-re vezet a magyar csapat a félidőben.

34. perc: Góóól! 2-1, Sallai szenzációs egyéni akciója után ismét vezet a magyar válogatott! A Freiburg támadója sarokkal vette át Nego labdáját, majd egy pattanást követően a szerb kapuba bombázott.

33. perc: Kihasználta a magyar védelem rövidzárlatát a szerb csapat és egy szöglet után egyenlített. Pavlovic megelőzte Vargát és a kapuba fejelt. 1-1.

21. perc: Góóól! 1-0, tanári akció végén vezetést szerzett a magyar válogatott. Nego kapott remek indítást Sallaitól, a szerb kapuig robogott, majd Vargához passzolt, aki higgadtan a kapuba lőtt.

17. perc: Kontrát vezettek a szerbek, ketten törtek a magyar kapura, a végső passz azonban késeinek bizonyult, a kimozduló Dibusz menteni tudott.

16. perc: Az ellenfél zicceréből vezetett támadást a magyar válogatott! Szoboszlai passzolt Negóhoz, aki lövésre vállalkozott, de a szerb védelem blokkolni tudott.

16. perc: A szerbek előtt adódott a meccs első nagy helyzete. Gacinovic tört be a 16-oson belülre, majd lövés helyett inkább passzolt, de Szalai elpöckölte a labdát a támadó elől.

1. félidő:

A sípszó előtt

Orbán Viktor: Mindent bele! Hajrá, magyarok!

A miniszterelnök a helyszínen tekinti meg az év meccsét és szorít a válogatott bravúrjáért.

Minden meccsnap ünnepnap” – olvasható a kormányfő Facebook-oldalán közzétett posztban.

Üzentek a szurkolók Rossi csapatának

Szellemes és egyben biztató üzenettel köszöntötték a magyar labdarúgó-válogatottat a hazai szurkolók a Puskás Arénában. Az élőképet a magyar válogatott hivatalos szurkolói csapata, a Carpathian Brigade varázsolta a lelátóra.

Ha mindönki úgy tösz, ahogy tönni köll, akkó mindön úgy lösz, ahogy lönni köll! – olvasható az egyik legismertebb magyar betyár, Rózsa Sándor nagy igazsága a kifeszített molinón.

Forrás: M4 Sport

Megvan a magyar válogatott kezdőcsapata:

Marco Rossi szövetségi kapitány Fiola Attilát nevezte Willi Orbán helyére a hátsó alakzatban. Társai Lang Ádám és Szalai Attila, mögöttük Dibusz Dénes áll a kapuban.

A kezdőcsapatában más meglepetés nincs, Nagy Ádám és Styles Callum játszik védekező középpályásként, míg a két szélen Kerkez Milos és Nego Loic segíti a támadó triót, azaz Szoboszlai Dominiket, Sallai Rolandot és a középcsatár Varga Barnabást.

Dibusz – Fiola, Lang, Szalai A. – Nego, Nagy Á., Styles, Kerkez – Sallai, Szoboszlai – Varga B.

Fiola Attila szerint a csapat minden magyarnak örömet akar szerezni

Csak erre a találkozóra koncentrálunk, és szeretnénk minden magyar embernek örömet szerezni, a három pont megszerzése a célunk” – idézte a Fehérvár 33 éves védőjét a Fehérvár FC honlapja.

Fiola kiemelte mennyire fontos számukra, hogy ismét teltház előtt léphetnek pályára, mivel a nemzeti csapat legutóbbi három, szerbek elleni tétmeccse zárt kapus volt.

Jó lesz végre szurkolók előtt is megmérkőznünk a szerbekkel, az pedig külön öröm számunkra, hogy ismét megtelik a Puskás Aréna” – mondta Fiola.