Aktuális

Tűz ütött ki a kollégiumban – tizenhárom általános iskolás halt meg

Videón, ahogy Kós Hubert szenzációs diadala után a magyar úszónak szólt a Himnusz a fukuokai vizes vb-n

| Szerző: hirado.hu
Nézze vissza a versenyt, az éremátadót és a fiatal világbajnok őszinte interjúját.

Kós Hubert országos csúccsal aranyérmet nyert pénteken 200 méter háton a fukuokai vizes világbajnokság medencés úszóversenyeinek hatodik napján.
A 20 esztendős versenyző 1:54.14 perces magyar rekorddal csapott célba.

A rajtot követően már az első forduló után szinte egyértelmű volt, hogy Kós és a szám riói olimpiai bajnoka, tokiói ezüstérmese, az amerikai Ryan Murphy harcol majd egymással a győzelemért.
Az amerikai úszó a második és a harmadik fordulónál is jobb delfinezésének köszönhetően egy pillanatra megelőzte Kóst, a magyar versenyzőnek azonban láthatóan nagyobb volt az úszótempója, összességében magabiztosan hajrázta le Murphyt, és szenzációs győzelmet aratott.

Így szólt  a Himnusz Kós Hubertnek:

Kós tavaly a római Európa-bajnokságon még 200 méter vegyesen nyert aranyérmet, az Arizona State egyetemen azonban a hátúszásra fókuszáltak edzőjével, aminek fél év után már világbajnoki cím lett a gyümölcse. Kós sikerének köszönhetően nem szakad meg a sorozat, a magyarok az eddigi összes világbajnokságon szereztek legalább egy érmet, 2009 óta ráadásul minimum egy aranyat is nyertek.

A friss aranyérmes a döntő után orvosi ellátásra szorult, de később nyilatkozott az M4 Sportnak: