Fontos

Kínai testpáncélok orosz katonákon: Peking átlépte a vörös vonalat?

Messi százados mesterhármasa – mutatjuk a történelmi gólokat

| Szerző: Gombos Krisztián
Az argentin labdarúgó-válogatott barátságos mérkőzésen 7-0-s, kiütéses győzelmet aratott Curacao csapata ellen, a sikerből Lionel Messi mesterhármassal vette ki a részét, így immáron 102 gólnál jár a nemzeti csapat mezében.

Curacao ellen játszott barátságos mérkőzést a világbajnoki címvédő Argentína csapata, és hét góllal győzött. Normál esetben ezt egy vállrándítással elintézhetnénk, hiszen érvényesült a papírforma, ami miatt a meccs mégis történelminek mondható, az az a tény, hogy Lionel Messi háromszor is betalált, ezzel pedig átlépte a százgólos álomhatárt a válogatottban, egészen pontosan 102-nél jár.

Kapcsolódó tartalom

A 35 éves támadó a találkozó 20. percében Lo Celso passza után 13-14 méterről, laposan a rövid sarokba lőtt, ezzel megnyitotta a gólok sorát. A 33. percben Nicolás González volt az előkészítő, Messi lazán a hosszúba tekert, ugyancsak a tizenhatoson belülről, majd még a szünet előtt megszerezte harmadik találatát: Lo Celso remek ütemű hosszú indításával kilépve lehagyta a curacaói védőket, és elegáns mozdulattal a hálóba gurított a kapus mellett.

Messi így tehát immáron 102 gólos válogatottban, ezzel elit társaságba került, hiszen rajta kívül mindössze két játékos mondhatja el magáról hogy több mint 100 alkalommal volt eredményes hazája válogatottjának színeiben: az iráni Ali Daei 109 gólt szerzett, míg jelenleg a portugál Cristiano Ronaldo az abszolút csúcstartó 122-vel.

A kiemelt képen Lionel Messi örül a Curacao elleni barátságos mérkőzés után. Fotó: MTI/EPA/Juan Ignacio Roncoroni