A 81 esztendős Ferguson 1986 és 2013 között vezette a Manchester United csapatát. Ez idő alatt összesen 13-szor nyerte meg a jelenlegi formájában 1992 óta működő Premier League-et a gárdával, s azon kívül is számos más trófeához, köztük öt FA-Kupához és két Bajnokok Ligája-serleghez segítette a klubot.
Kapcsolódó tartalom
Egykori nagy riválisa, a francia Arséne Wenger az első külföldi vezetőedzők egyike volt a Premier League-ben. A strasbourgi születésű szakember 1996 és 2018 között dolgozott az Ágyúsok főnökeként, munkájának eredménye három bajnoki cím, hét FA-Kupa siker és egy BL-ezüstérem. A 2003/2004-es szezonban veretlenül diadalmaskodott az angol élvonalban, ezt azóta sem tudta senki utánuk csinálni. Vereség nélküli szériájuk a következő idénybe is átnyúlt, végül 49 mérkőzést követően találtak legyőzőre.
Ferguson és Wenger előtt csak játékosok kerültek be a 2021-ben létrehozott Hírességek Csarnokába – ők az első edzők (menedzserek), akik kiérdemelték a rangos elismerést.
Az első évben David Beckham, Dennis Bergkamp, Eric Cantona, Thierry Henry, Roy Keane, Frank Lampard, Steven Gerrard és Alan Shearer nyert felvételt a Premier League halhatatlanjai közé, tavaly Sergio Agüero, Didier Drogba, Vincent Kompany, Wayne Rooney, Peter Schmeichel, Paul Scholes, Patrick Vieira és Ian Wright lett tagja a legendák exkluzív klubjának.

Ferguson úgy fogalmazott, óriási megtiszteltetés ekkora elismerésben részesülni, ugyanakkor leszögezte, ez a díj nem csupán az ő személyének és munkásságának szól.
„Ez annak a rengeteg munkának az elismerése is, amit az évek során együtt elvégeztünk a Manchester Unitednél, az erős kapocsnak, ami köztünk kialakult. Nagyon büszke vagyok a klubra, az összes ott dolgozóra, a szakmai stábomra és a játékosaimra”
– mondta a skót szakember, akit II. Erzsébet királynő 1999-ben lovaggá ütött a futballért tett szolgálataiért.
„Az volt a dolgom, hogy a meccsek után a szurkolóink boldogan térhessenek haza, ezen túl a United történelme és a saját elvárásaim hajtottak a sikerek felé” – tette hozzá az immár nyugdíjas sikeredző, akinek a szavára ma is adnak az Old Trafford stadion környékén.
Kapcsolódó tartalom
„Szeretném, ha olyan emberként emlékeznének rám, aki imádta az Arsenalt, tisztelte a klub értékeit, és olyan helyzetben, olyan állapotban hagyta maga mögött az egyesületet, hogy az képes legyen növekedni és még nagyobbá válni” – idézte Arséne Wenger szavait a BBC.
„Külön örömmel és büszkeséggel tölt el, hogy ezt a kitüntető címet Sir Alexszel együtt kaphatom meg” – mondta a francia szakember.
„Mi ketten olyanok vagyunk, mint két bokszoló, akik egykor óriási csatákat vívtak egymás ellen, de hiába voltunk riválisok, a sikereink is összekötnek minket, s végig tisztelettel voltunk egymás iránt, ami ma sem változott.”
Ez egy remek alkalom lesz, hogy találkozzunk, és egy üveg jó bor mellett felidézzük a közös emlékeket, a nagy összecsapásokat” – nyilatkozta Wenger régi barátságukra utalva.
A kiemelt képen: Sir Alex Ferguson (balra) és Arséne Wenger: riválisok voltak, de egyben barátok is (fotó: Getty Images/David Price)