Az 1892. március 15-én született sportember fiatalon az MTK vizes szakosztályánál kezdett el úszni, később vízilabdázni. Az I. világháborúban azonban súlyos comblövés érte, és a testében maradt szilánkok miatt nem folytathatta tovább aktív sportolói pályafutását.
Felépülése után Komjádi Béla edzőként helyezkedett el, és erőnlétfokozási céllal boksz- és tornaórákon való részvételre buzdította játékosait.
Komjádi úszerű látásmódjának köszönhetően a magyar férfi vízilabda-válogatott – Halassy Olivér és Ivády Sándor irányításával – aranyéremmel tért haza az 1932-es Los Angeles-i olimpiáról.

A legfontosabb, ma is megszívelendő tanácsa így hangzott: „Ne vitatkozzál sem a bíróval, sem a társaiddal, sem az ellenfél játékosaival. Mert ha bíróval vitatkozol, az kiállít, ha a társaiddal, az egyenetlenséget okoz, ha pedig az ellenféllel veszekszel, ő gólt dob, amíg te szövegelsz.”
A régi Császár–fürdő mellett 1976-ban felépült fedett uszodát Komjádi Béláról nevezték el, így tisztelegve az egykori edző és szövetségi kapitány előtt.
A létesítményt ma Császár-Komjádi Sportuszodának nevezik.

A magyar vízilabdasport úttörője 1933. március ötödikén, 41. születésnapja előtt pár nappal agyvérzés következtében hunyt el.
Kiemelt képünk: Komjádi Béla vízilabdaedző, a magyar vízilabdasport úttörője (Fotó: MTI/ reprodukció)