Kövessen minket Facebook-on is!

Már követem az oldalt!

Döntetlent játszott a Monacóval és továbbjutott az Európa-ligában a Ferencváros

| Szerző: hirado.hu
A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a vendég AS Monaco együttesével a labdarúgó Európa-liga csoportkörének ötödik fordulójában, ezzel eldőlt, hogy az utolsó kör eredményeitől függetlenül csoportelsőként továbbjut, és biztos nyolcaddöntős résztvevőként várja a kupasorozat tavaszi folytatásában az egyenes kieséses szakaszt.

A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott csütörtökön a vendég AS Monacóval a labdarúgó Európa-liga ötödik fordulójában, így megnyerte a csoportját és a nyolcaddöntőbe jutott.

A találkozón Wissam Ben Yedder sarokkal szerzett vezetést a vendégeknek a 30. percben, az egyenlítést és a tavaszi folytatást jelentő gólt Kristoffer Zachariassen lőtte a 82. percben. Legutóbb 2004-ben a Debreceni VSC volt még versenyben magyar csapatként egy kupasorozat tavaszi szezonjában.

A nyolcaddöntőt jelentő csoportelsőséghez az is kellett, hogy a kvartett másik mérkőzésén a szerb Crvena zvezda legyőzte a török Trabzonsport. A csoportkör utolsó, hatodik fordulójában a Ferencváros a Trabzonspor vendége lesz jövő csütörtökön.

93. perc: Véget ért a mérkőzés, továbbjutott a Ferencváros és készülhet a tavaszra az Európa-ligában.

82. perc: Góóól! 1–1, szép támadás után Zachariassen zörgette meg a Monaco hálóját, döntetlenre módosítva az állást.

68. perc: Ebből sem lett gól! Egy továbbcsorgó labdát R. Mmaee estében a jobb alsó sarok felé lőtt, de gyengén, Nübel számára csemege volt.

67. perc: Megint Dibusznak kell helytállnia, egy szabadrúgást követően, a kapuja előtt pattogott a labda, amelyet vágül Volland elől fülelt le.

65. perc: Megy előre az egyenlítésért a Fradi, Csercseszov ennek megfelelően változtat ismét: Pászka le, Tokmac be.

59. perc: Ismét nem sok hiányzott! Laidouni fejelt a jobb felső mellé Zachariassen beadását követően.

56. perc: Másodszor is cserél a Ferencváros, Vécseit Besic váltja a középpályán.

53. perc: Szép támadást vezettek a hazaiak, R. Mmaee lő a léc fölé a 16-os sarkáról.

46. perc: Pászka beadását Caio Henrique Wingo elé fejelte, aki jobbal a kapu fölé lőtte a labdát.

Sztanyiszlav Csercseszov változtatott a szünetben, Gojak helyett Marquinhos érkezett a pályára második félidőre.

Három perc ráadás után véget ért az első félidő, félidőben az állás: Ferencváros–AS Monaco 0–1

45. perc: A Ferencváros első igazán nagy helyzetét Zachariassen puskázta el, aki egy szöglet után szépen bólintott, de a fejese elkerülte Nübel kapuját.

41. perc: Kényszerű csere a vendégeknél, Vanderson hagyta el a pályát, Diatta érkezett a helyére.

32. perc: Feszült képsorok a gól után, S. Mmaee kapott sárga lapot reklamálásért.

31. perc: 1–0, megszerzi a vezetést a Monaco. Disasi lapos beadását a vendégek eddigi legveszélyesebb játékosa, Ben Yedder sarokkal váltotta gólra.

21. perc: Dibusz remekül lépett ki és védte bravúrral Ben Yedder ballábas lövését. A kipattanót Volland küldte kapura, de a játékvezető lest jelzett.

5. perc: Több lövést is megeresztettek a Monaco játékosai a Ferencváros kapujára, de Dibusz a helyén volt.

4. perc: Lesgóllal indul a mérkőzés, Ben Yedder bevette a hazai kaput, de a találatot annulálták.

A sípszó előtt

Forma–1-es témájú molinóval köszöntötte csapatát a Ferencváros szurkolótábora.
(Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)

A Fradit a Magyar Kupából kiejtő Iváncsa is megívást kapott a Groupama Arénába a magyar bajnok Monaco elleni Európa-liga meccsére, melyet a harmadosztályú csapat el is fogadott. A játékosok helyet foglaltak a lelátón, onnan buzdítják korábbi ellenfelüket.

A sárga lapjai miatt eltiltott Mats Knoester helyett Botka Endre játszik majd a Ferencváros védelmének tengelyében. Sztanyiszlav Csercseszov vezetőedző a támadóknál nem változtatott a két héttel ezelőtti győztes csapatán, azaz ahogy a Crvena zvezda elleni 2-1-es siker alkalmával, úgy ezúttal is a középcsatár Ryan Mmaeét az Adama Traore, Amer Gojak, Kristoffer Zachariassen hármas segíti majd.

A Ferencváros kezdőcsapata: Dibusz – Wingo, Botka, S. Mmaee, Pászka – Vécsei, Laidouni – Gojak – Traoré, R. Mmaee, Zachariassen

A Monaco kezdőcsapata: Nubel – Disasi, Maripan, Badiashile – Vanderson, Golovin, Camara, Fofana, Caio Henrique – Volland, Ben Yedder

A Monaco edzője a Ferencváros játékát méltatta

A Ferencváros nagyon veszélyes a hirtelen tempó- és irányváltásaival. Nem véletlenül van kilenc pontja, egyetlen veresége alkalmával is sok helyzete volt. Éppen ezért kell nekünk is elöl sokkal hatékonyabbnak lennünk” – közölte a mérkőzés előtti szerdai sajtótájékoztatón Philippe Clement, a vendégek szakvezetője.

A szakember szerint az egyensúly megteremtése lesz a legfontosabb, mert az elmúlt meccseken a sok bekapott gól nemcsak a védelem hibája volt, inkább a középpályával való együttműködés hiánya vezetett a gólokhoz és a vereségekhez.

Clement a zöld-fehérekkel kapcsolatban még azt is emelte, hogy igazi csapatként futballoznak, a játékosok kisegítik egymást, például a csatárok nemcsak elöl a támadásokból, hanem hátul a védekezésből is kiveszik a részüket.

Philippe Clement, a Monaco edzője hatékonyabb játékot vár csapatától (Fotó: MTI/Kovács Anikó)

Csercseszov erős ellenfélre számít

Sztanyiszlav Csercseszov, a Ferencváros vezetőedzője egyáltalán nem érzi úgy, hogy a Monaco gödörben lenne a csütörtöki mérkőzés előtt.

Az eredmények tekintetében lehetséges, hogy a Monaco teljesítménye ingadozó, de a mutatott játékban nem az. A Trabzonspor ellen sem volt alárendelt szerepben, szerencsétlen gólokat kapott. A korábbi években a Bajnokok Ligájában is rendszeresen szerepelt, szóval kiegyensúlyozott, erős ellenfélre számítok” – utalt arra a szerdai sajtótájékoztatón az orosz szakember, hogy a 2017-ben BL-elődöntős gárda három nyeretlen mérkőzéssel a háta mögött várja az összecsapást.

Sztanyiszlav Csercseszov, a Ferencváros vezetőedzője kiegyensúlyozott, erős ellenfélre számít, de bízik csapata saját játékában (Fotó: MTI/Illyés Tibor)

Az orosz szakvezető arról beszélt, hogy ez a meccs mindkét csapat számára ugyanolyan fontos, neki pedig az az elsődleges, hogy saját csapata ekkora tét mellett is jó teljesítményt nyújtson és kihasználja a helyzeteit. Hozzátette, azt szeretné, ha a Puskás Akadémia ellen mutatott jó forma kitartana a Monaco ellen is.