Már követem az oldalt!

Öten is megszerezhetik a világelsőséget a US Open megnyerésével

| Szerző: hirado.hu
A férfi teniszben uralkodó kaotikus állapotok közepette öt játékos is megszerezheti a világelsőséget az amerikai nyílt teniszbajnokságon.

A US Openen a címvédő Daniil Medvegyev a legesélyesebb az ismétlésre és a világranglistán korábban kiharcolt első hely megtartására, mivel Novak Djokovic koronavírus elleni oltás nélkül nem versenyezhet, Rafael Nadal mindössze egy mérkőzést játszott hasműtéte óta, Roger Federer pedig csak a jövő hónapban, a Laver-kupán tér vissza.

A legutóbbi, cincinnati döntős Stefanos Tsitsipas, a spanyol feltörekvő tinédzser Carlos Alcaraz, a salakpályás Casper Ruud és Nadal is az első helyre ugorhat egy szeptember 11-i tornagyőzelem esetén. Ez a verseny történetének egyik legkiszámíthatatlanabb sorsolása, ami talán egy új korszak kezdete is lehet.

A spanyol Rafael Nadal az argentin Diego Schwartzman elleni 2019-es US Open negyeddöntőjében.
MTI/EPA/Alba Vigaray

„Öt évvel ezelőtt ott volt a nagy négyes: Andy Murray, Novak, Roger, Rafa, mint az első négy kiemelt” – mondta Medvegyev. „Kemény volt. Tudtad, hogy a negyeddöntőben, az első körökben találkozol velük.”

Medvegyevet – az összes orosz és fehérorosz játékossal együtt – eltiltották a wimbledoni szerepléstől Oroszország ukrajnai inváziója miatt. Úgy indul Flushing Meadowsban, hogy 2022-ben eddig csak egy ATP bajnoki címe van.

Az orosz korábban bejutott az Australian Open döntőjébe, de kikapott Nadaltól. A közönség tiszteletét azonban kivívta, amikor tavaly szeptemberben legyőzte Novak Djokovicot az amerikai Grand Slam döntőjében.

„Szeretek ide visszajönni” – mondta Medvegyev, aki az Arthur Ashe Stadion első mérkőzésén Stefan Kozlovval találkozik először. „Bizonyos értelemben otthon érzem magam. Úgy emlékszem vissza a döntőre, mintha tegnap lett volna. Megpróbálom újra megélni az ilyen pillanatokat, mert különleges érzés egy ilyen versenyt megnyerni. Motivált vagyok és szeretném újra megcsinálni” – tette hozzá.

A wimbledoni bajnok, Novak Djokovic úgy döntött, hogy nem oltatja be magát a koronavírus ellen, ezért nem is utazhat az Egyesült Államokba. „Kár, hogy nincs itt” – reagált a hírekre Medvegyev.

A szerb távollétében Nadal növelheti esélyét arra, hogy a legtöbb Grand Slam-győzelemmel fejezze be pályafutását. Már 22-nél tart – eggyel megelőzve Djokovicot, de honfitársa, a 19 éves Alcaraz, aki a világranglista 4. helyezettje, a döntőbe jutással fenekestül felforgathatja a tornát. A „következő Nadal” néven emlegetett ifjú titán már az elődöntőben találkozhat a spanyol legendával.

Az eddig sokak számára ismeretlen Alcaraz tavaly bejutott a US Open negyeddöntőjébe, majd megnyerte a rangos Miami Opent és három másik tornát is. Ezek után Montrealban az első fordulóban kikapott.

A 2022-es US Open az év negyedik és egyben utolsó Grand Slam-tornája, amelyet 142. alkalommal rendeznek meg New Yorkban, a USTA Billie Jean King National Tennis Center kemény borítású pályáin 2022. augusztus 29. és szeptember 11. között.