Kövessen minket Facebook-on is!

Már követem az oldalt!

Világbajnok lett az U18-as magyar férfi vízilabda-válogatott

| Szerző: hirado.hu
A magyar válogatott nyerte a Belgrádban rendezett férfi ifjúsági vízilabda-világbajnokságot. Kovács Róbert együttese a péntek esti fináléban óriási csatában, fantasztikus hangulatú összecsapáson ötméteresekkel győzte le a házigazda szerb csapatot.

Az U18-as magyar válogatott százszázalékos teljesítménnyel jutott el a döntőig, a csoportkörből a horvátokat, a kazahokat, az üzbégeket és a kuvaitiakat megelőzve közvetlenül jutott a negyeddöntőbe, a nyolc között 11-4-re ütötte ki az olaszokat, majd az elődöntőben 10-7-re verte a spanyolokat.

A magyar csapat a finálé elején már három góllal is vezetett, a szerbek azonban visszajöttek a meccsbe, amelyet végül 11-11 után ötméteresek döntöttek el. A szétlövésben az egyetlen védést a magyarok cserekapusa, Csite Loránd mutatta be, ő a negyedik párban váltotta Gyapjas Viktort. A mindent eldöntő lövést Bede Marcell értékesítette.

A magyarok 2014 után nyertek újra ifjúsági világbajnoki címet.