Kövessen minket Facebook-on is!

Már követem az oldalt!

A végén is betalált és magabiztosan győzött az Európa-liga selejtezőn a Fradi

| Szerző: hirado.hu
A Ferencváros 4-0-ra legyőzte csütörtökön az ír Shamrock Rovers csapatát a labdarúgó Európa-liga-selejtező negyedik, utolsó fordulójának első mérkőzésén.

A Ferencváros a várakozásoknak megfelelően az első perctől magához ragadta a kezdeményezést. Bár a vendég játékosok fizikailag erősebb felépítésűek voltak, sebességben messze elmaradtak a hazai futballistáktól, akik ezt kihasználva vezették a veszélyes támadásaikat.

Nem kellett sokat várni az első magyar helyzetre, de Ryan Mmaee lövése a bal kapufán csattant. Tulajdonképpen csak idő kérdése volt, mikor érik góllá a ferencvárosi fölény, ez a 13. percben következett be.

Kapcsolódó tartalom

A vezetés megszerzése után valamelyest visszavett a tempóból a magyar bajnok, ennek nyomán fölénye megmaradt, de újabb helyzeteket nem tudott kidolgozni. Eleinte az ivószünet sem segített a hatalmas hőségben egyre kényelmesebbé váló iramon, de a szünet előtti percekben ismét beszorult az ír csapat. Előbb Ryan Mmaee nagyszerű cselsorozat után ismét a kapufát találta el, majd alig egy perccel később okos gólpasszát Traoré váltotta gólra.

A folytatásban sem változott a játék képe, nem volt egy súlycsoportban a két gárda,

Traoré második góljával pedig hamar magabiztossá tette az előnyt. A harmadik gól végleg megtörte a szigetországiak ellenállását, ugyanis sorra futottak végig a gyors és közönségszórakoztató hazai akciók, záporoztak a lövések a vendégek kapujára.

A csapattársak érezhetően gólt akartak rúgatni a súlyos sérülése után alig néhány hete visszatért Ryan Mmaeeval, de a marokkói támadó a legnagyobb ziccereket is elhibázta, így nem nőtt tovább a különbség.

A hajrában a Ferencváros már nem erőltette a támadásokat, de még így is volt néhány lehetősége, amelyek közül az egyiket a csereként beálló Civic váltotta gólra, ezzel a hosszabbításban jószerivel eldöntötte nemcsak a meccset, hanem a párharcot is.

2. félidő:

Letelt a hosszabbítás, véget ért a mérkőzés.

93. perc: 4-0! Iskolajáték, a végére maradt még egy találat. Mercier jobb oldali szöglete után Civic kapásból a bal alsó sarokba lőtt. A jövő héten négygólos előnnyel utazhat a Fradi Dublinba.

48. perc: 3-0! Alig kezdődött el a második játékrész, Traoré révén a Fradi a harmadik gólját is megszerezte. A Shamrock elmozduló kapusa által kiütött labdát a Shamrock védője pont a második gólját jegyző mali támadó elé passzolta, aki köszönte szépen és ballal okosan a jobb alsóba gurította.

1. félidő:

Felharsant a hármas sípszó, véget ért az első játékrész. Eddig nincs miért izgulni, magabiztos játékkal irányítja a mérkőzést a Fradi.

36. perc: 2-0! Egyszerű, de hatásos játék. Gyönyörű támadás után növelte előnyét a Ferencváros! Laidouni indított, Ryan Mmaee ballal laposan középre lőtte a labdát az ötös bal sarkáról, Traoré pedig a védőjét megelőzve ballal felvarrta a jobb felsőbe három méterről.

13. perc: 1-0! Vezet a Fradi! Laidouni adott be jobbról középre, egy ír védő beleért, Knoester bekotorná a labdát a kapuba, de megpattan, éppen Auzqui elé, aki végül a gólvonal mögé juttatta a játékszert. A vetődő kapus beleért, de hárítani nem tudott.

Sípszó előtt

Megvan a Ferencváros kezdőcsapata

Dibusz – Wingo, Botka, Knoester, Pászka – Besic, Laidouni – Auzqui, Tokmac, Traoré – R. Mmaee

Hat helyen változtatott Sztanyiszlav Csercseszov a Qarabag elleni visszavágóhoz képest.

Kikerült a Shamrock Rovers kezdő tizenegye is

Már a Groupama Arénában borsot törne a Fradi orra alá a Shamrock

Fantasztikus teljesítmény lenne az Európa-liga csoportkörébe jutni, ez egy hatalmas lehetőség a számunkra” – mondta csapata szerdai sajtótájékoztatóján Stephen Bradley, a Shamrock Rovers vezetőedzője.

Az ír tréner elmondáasa szerint csapata szeretne jó eredményt elérni, hogy otthon kiharcolhassa a továbbjutást: „Megfelelő minőséggel rendelkezünk ahhoz, hogy gondot okozzunk a Ferencvárosnak, de jó helyzetkihasználásra is szükség lesz a jó eredmény eléréséhez” – fogalmazott Bradley.

A szakember azt is elárulta, hogy a Ferencváros elleni párharc egy szinttel magasabban van, mint bármelyik eddigi mérkőzésük a szezonban, saját együttese legnagyobb erősségének pedig a csapategységet nevezte.

Csercseszov kiegyensúlyozott teljesítményt vár a Ferencvárostól

Sztanyiszlav Csercseszov vezetőedző abban bízik, hogy csapata kiegyensúlyozott teljesítményt nyújt majd a pályán.

Eddig kissé ingadozó a teljesítményünk, akár még mérkőzésen belül is, ezért különösen fontos lenne, hogy ezúttal kilencven percen át ugyanazt a színvonalat képviseljük, ami nem lesz könnyű, tekintve, hogy viszonylag korán kezdődik a találkozó, így nagy forróság lesz” – fogalmazta meg várakozását a szerdai sajtótájékoztatón az orosz tréner.

Arra a kérdésre, milyen eredménnyel lenne elégedett, nem adott egyértelmű választ. Hangsúlyozta, két felvonásban dől el a párharc, és például a Slovan Bratislava ellen hazai vereség után idegenben sikerült kivívni a továbbjutást, míg a Qarabaggal szemben az idegenbeli döntetlent követően itthon maradt alul az együttese. Azt viszont leszögezte, mindenképpen a győzelem a cél.

Vannak jó játékosaik, akik erősek és atlétikusak, emellett jól működnek csapatként. A kemény, brit stílust képviselik, ennek megfelelően gyakran próbálkoznak hosszú indításokkal” – mondta a riválisról Csercseszov.