Kövessen minket Facebook-on is!

Már követem az oldalt!

Hazai pályán törtek darabokra a Ferencváros BL-álmai

| Szerző: hirado.hu
A Ferencváros házigazdaként 3-1-re kikapott az azeri Qarabagtól a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel elveszítette a párharcot és az Európa-liga-selejtező negyedik, utolsó körében folytatja szereplését.

Az azeri bajnok már a hetedik percben vezetést szerzett a francia Abdellah Zoubir góljával, majd a második félidőben az elefántcsontparti Ibrahima Wadji duplájával tette magabiztossá az előnyét. A zöld-fehérek becsületgólját a mali Adama Traore lőtte a hajrában.

Kudarcával a Ferencváros átkerült az Európa-liga selejtezőjének utolsó körébe, ahol az ír Shamrock Rovers és az északmacedón Skupi párharcának győztese lesz az ellenfele. Az első mérkőzést jövő csütörtökön a Groupama Arénában rendezik. A párharc továbbjutója a második számú kupasorozat, míg a vesztese a Konferencia-liga csoportkörében folytathatja szereplését.

Felharsant a hármas sípszó, véget ért a mérkőzés. A Ferencváros 3–1-es vereséggel kiesett a Bajnokok Ligájából, és az Európa-liga-selejtező negyedik, utolsó körében folytatja szereplését.

93. perc: Laidouni szabadrúgása centikkel kerülte el a kaput, miután Traoré fejjel megcsúsztatta.

90. perc: A negyedik játékvezető tábláján öt perc ráadás volt látható.

86. perc: 1–3, megvan a kései szépségtapasz. A 84. percben Tokmac helyére beállt Marquinhos passzát Traoré varrta nagy erővel a bal felsőbe.

78. perc: 0–3! Úgy néz ki, eldőlt a mérkőzés. A Qarabag kontráival egyszerűen nem tud mit kezdeni a Ferencváros. Újabb ellentámadást vitt végig hajszálpontosan a vendégcsapat, amelynek végén Wadji talált be, megszerezve második gólját a meccsen. Végleg elszállni látszanak a Fradi BL álmai.

74. perc: Laidouni került helyzetbe egy szép támadás végén, lövés helyett azonban úgy döntött, hogy passzol a tizenhatoson belül, labdája pedig elakadt az azeri védők gyűrűjében.

66. perc: Ismét Dibusznak kellett védenie. Almeida középre tartó lövése Knoester térdén változtatott irányt, de a Ferencváros kapusa elérte azt a bal alsó sarok előtt.

62. perc: Civic bal oldali szabadrúgását Thelander középről a léc fölé fejelte.

61. perc: Újabb hazai csere: Boli jött le, a helyére Ryan Mmaee állt be.

59. perc: Fradi helyzet, amely ismét az azeri kapusban kötött ki. Zachariessen fejjel továbította a labdát Tokmacnak, aki bevetődve sem tudott gólt szerezni.

54. perc: 0–2! Növelte előnyét a Qarabag. Kady futott el a jobb oldalon, majd egy csel után élesen középre lőtte a labdát, Wadji jó ütemben érkezett és a kapuba továbbította a labdát. Vécsei, Thelander és Knoester sem állt a helyzet magaslatán. Összesítésben 3–1-re vezet az azeri csapat, a hosszabbításhoz legalább két hazai gólra volna szükség.

50. perc: Alig telt el hat perc a második játékrészből, Csercseszov kettőt is cserélt: a végig bizonytalankodó Kovacevic helyére Knoester érkezett, az ápolásra szorult Esitit pedig Vécsei váltotta.

2. félidő

Véget ért az első játékrész, 1–0-ás vendégvezetéssel mehettek szünetre a csapatok. A Qarabag gyorsan gólt szerzett, összesítésben 2–1-re vezet és továbbjutásra áll, a Ferencvárosnak viszont végig megvoltak a lehetőségei az egyenlítésre.

45. perc: A negyedik játékvezető négy perc hosszabbítást jelzett.

43. perc: Majdnem megbosszulták magukat a kihagyott ferencvárosi helyzetek. Dibusz azonban kétszer is hatalmasat védett, megmentve csapatát az újabb kapott góltól.

38. perc: Laidouni beadása után Thelander fejelt a kapura – nem sokkal ment fölé.

34. perc: Boli is szabálytalankodott, ismét villant a sárga.

31. perc: Sárga lap a másik oldalon is: Jankovics lebirkózta Zachariassent.

30. perc: Fordult a kocka, veszélyes kontrát vezettett a Qarabag, Thelander kézzel visszahúzza a bal szélen elfutó Kadyt, amiért sárga lapot kapott.

29. perc: Újabb hazai ziccer maradt ki! Tokmac roboghatott egyenesen az ellenfél kapuja felé két azeri védővel a nyakán, de a kapusba lőtte a labdát.

22. perc: Megint kimaradt egy hazai helyzet! Laidouni szabadrúgása után a beemelt labdát az azeri kapus kiejtette a kezéből, Traoré megpróbálta azonnal a kapuba tuszkolni, helyette viszont a hálóőrt találta el.

11. perc: Egyenlíthetett volna a Ferencváros! Tokmac rossz beadását Boli elcsípte, de az azeri kapusba lőtte, majd a hálóőr a kipattanót „eltakarította” az elefántcsontparti támadó elől.

7. perc: 0–1! Ferencvárosi rövidzárlat, Abdellah Zubir góljával előnybe került a Qarabag. A frissen a kezdőcsapatban helyet kapó Kovacevic bizonytalankodott a saját tizenhatosa előtt, eladta a labdát, Wadji köszönte szépen, majd Zubrirhoz passzolt, aki kíméletlenül kilőtte a rövid sarkot.

2. perc: Hatalmas helyzetbe került a Qarabag. A vendégcsapat kontrát indított, amely végén Kady Sejdajev elé tolta a labdát, utóbbi pedig ballal a léc fölé lőtt, de a partjelző közben lest jelzett.

1. félidő

Sípszó előtt

Megvan a Ferencváros kezdőcsapata

Sztanyiszlav Csercseszov a múlt szerdaihoz képest két helyen változtatott a kezdőcsapaton. Samy Mmaee helyett Adnan Kovacevic, Mats Knoester helyett pedig Rasmus Thelander kapott helyet a védelemben.

Kikerült a Qarabag kezdő tizenegye is

A Qarabag edzőjét lenyűgözi Budapest és a Groupama Aréna, nagy stratégiai küzdelmet vár a Fradi ellen

Gurban Gurbanov vezetőedző szerint sok gyakorlás, hit és munka van a Qarabag elmúlt nyolc évben elért sikerei mögött, de most csak a Ferencváros elleni labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtezőre koncentrál, mert a keddi visszavágón nagy küzdelem vár a játékosaira.

Ilyen gyönyörű városban rég voltam, ráadásul ebben a stadionban játszani nagy öröm lesz mindkét csapat számára” – kezdte udvariasan a hétfői sajtótájékoztatóját a tréner a Groupama Arénában. „Tudom, hogy nagyon erős csapattal találkozunk, ennek ellenére bízunk a jó eredményben. Az FTC minden poszton erős, de számunkra örömteli, hogy ilyen minőségi ellenfeleink vannak ebben a sorozatban”.

Gurbanov a kollégájáról, a magyar bajnokot irányító Sztanyiszlav Csercseszovról úgy szólt, hogy nagyon tiszteli őt, és kifejezetten jó embernek tartja.