×
Kövessen minket Facebook-on is!

Már követem az oldalt!

Vizes vb - Senánszky Petra egyéni csúccsal tizenegyedik 50 méter gyorson

Senánszky Petra nem jutott döntőbe, viszont egyéni csúccsal a 11. helyen zárt 50 méter gyorson pénteken a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokságon.

Az uszonyos úszásban kétszeres Világjátékok-győztes, 14-szeres világbajnok magyar versenyző egyéni legjobbját (24.97 másodperc) két századdal megjavítva, 24.95 másodperces idővel csapott célba.

Senánszky, aki mindössze hat századra volt Hosszú Katinka 2014-es országos csúcsától, a vegyes zónában elmondta, a futam előtt kapott egy dedikált sapkát a háromszoros olimpiai bajnoktól, ami rendkívül motiváló volt számára.

Hozzátette, nagyon elégedett ezzel a teljesítménnyel, hiszen mivel két hét múlva már a Világjátékokon versenyez, ezért gyakorlatilag pihenés nélkül érkezett a világbajnokságra.

A 28 éves Senánszky ezúttal is kijelentette, fő célja a párizsi olimpia, így az idén Birminghamben sorra kerülő Világjátékok után újra a medencés úszásra koncentrál majd, hogy valóra váltsa álmát.