Kövessen minket Facebook-on is!

Már követem az oldalt!

Szabó Szebasztián hatodik 50 méter pillangón

Szabó Szebasztián hatodik lett 50 méter pillangón vasárnap a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokságon.

A szám Európa-bajnoka a szombati elődöntőben mindössze egy századdal maradt el országos csúcsától (22.91), így az ötödik idővel várta a finálét.

A rajtot ugyan jól kapta el a győriek 26 éves versenyzője, aki 2019-ben Kvangdzsuban ötödik volt ebben a számban, azonban 23.01 másodperces idejével az érmekért folyó harcba nem tudott beleszólni.

A helyezés miatt egy picit csalódott vagyok, hiszen ez a kedvenc számom, de tegnap és ma is nagyon élveztem az úszást, hallani, ahogy a közönség a nevemet skandálja. Azt gondolom, a vb-érem bennem van, már csak az a kérdés, mikor jön ki” – mondta a vegyes zónában Szabó.

A számot az amerikai Caeleb Dressel nyerte – megszerezve ezzel pályafutása 15. világbajnoki címét – a 42 éves brazil Nicholas Santos előtt. A dél-amerikai veterán a sportág történetének első negyedik „x-es” érmese lett.