Magyarország–Anglia: Bravúros teljesítmény, győztünk!

| Szerző: hirado.hu
Szenzációs tettet hajtott végre a magyar válogatott szombat este a Puskás Arénában, 1962 után ugyanis ismét diadalmaskodni tudott az Eb-ezüstérmes angolok felett.

• Véget ért a mérkőzés. Kiszurkolták a csodát a gyerekek, a magyarok zseniálisan játszottak: 60 év után Magyarország legyőzte Angliát

66. perc, 1–0: Vezetést szerzett a magyar válogatott. James lökte el a jobb sarok előtt Nagy Zsoltot, a mérkőzés legjobbját, a játékvezető pedig gondolkodás nélkül büntetőt ítélt. Szoboszlai odaállt és higgadtan értékesítette.

• Véget ért az első félidő, az állás 0–0, a magyar válogatott pedig eddig egyenrangú pertnere az angolnak.

A 32. percben egy labdaszerzés után Szalai Ádám vette észre, hogy Pickford kint áll a kapujából és jó 45 méterről kapura ívelt, alig néhány centimétert tévesztett csupán.

A mieink előtt adódott az első ziccer, a 12. percben egy remek jobboldali támadás végén Nego adott középre, Szoboszlai jó ütemben érkezett és átjuttatta Pickford lábai között a labdát, de Coady a gólvonal előtt még menteni tudott.

A libabőr természetesen most sem maradt el, harmincezer gyerek szájából zengett a nemzeti himnusz.

Az apró szurkolóhad óriási lelkesedéssel, valóságos hangorkánnal fogadta a pályára lépő magyar válogatott tagjait.

Sérüléséből felépülve Szalai Attila a kezdőcsapatban kapott helyet. A Fenerbahce védője térdszalaghúzódás miatt kihagyta a nemzeti együttes két márciusi felkészülési találkozóját.

Marco Rossi szövetségi kapitány kezdő tizenegyében nincs meglepetés. Gulácsi Péter véd majd, míg a védelmet Szalai mellett Willi Orbán és Lang Ádám alkotja, a középpálya közepén pedig Nagy Ádám és Schäfer András próbálja majd szűrni az Eb-ezüstérmes rivális támadásait.

Kapcsolódó tartalom

A széleken ezúttal Nego Loic és Nagy Zsolt kapott bizalmat, míg elöl – a várakozásoknak megfelelően – Sallai Roland, Szoboszlai Dominik és a csapatkapitány Szalai Ádám feladata lesz a gólszerzés, aki 81. alkalommal öltheti magára a címeres mezt, amivel az örökrangsor 10. helyén beéri Mátrai Sándort.

A magyar labdarúgó-válogatott kezdőcsapata:
Gulácsi Péter – Lang Ádám, Willi Orbán, Szalai Attila – Nego Loic, Nagy Ádám, Schäfer András, Nagy Zsolt – Sallai Roland, Szoboszlai Dominik – Szalai Ádám

A magyar és az angol labdarúgó-válogatott 25. alkalommal találkozik egymással. A mieink 16-szor kikaptak, háromszor értek el döntetlent és csupán ötször hagyták el győztesként a pályát ellenük. A találkozó zártkapus, csak 14 éven aluli gyerekek tekinthetik meg.

• Hazai pályán legutóbb 1960. május 22-én a teltházas Népstadionban rendezett barátságos mérkőzésen győzte le a magyar válogatott az angolok legjobbjait, majd 1962. május 31-én a chilei világbajnokság csoportkörében diadalmaskodott utoljára az angolok ellen a magyar együttes, azóta hatvan éve tart a nyeretlensége.
  • A magyar válogatott tavaly kétszer is összemérte erejét az angolokkal, s bár először a Puskás Arénában 4-0-ra alulmaradt, a londoni mérkőzésen újra sikerült az Eb-n látott stabil játékot megismételnie, így a Wembley Stadionban ismét bravúros 1-1-es döntetlent ért el egy világsztárokkal teletűzdelt rivális ellen.
  • A nemzeti együttes üres stadionban eddig hétszer győzött, háromszor pedig döntetlent játszott két kudarc mellett. Az egyik legemlékezetesebb nézők hiányában elért bravúr az Izland ellen 2–1-re megnyert európa-bajnoki pótselejtező, amely kijutást ért az egy évvel elhalasztott, 2020-as kontinensviadalra.
  • A Nemzetek Ligájában az élvonalbeli (A divíziós) szereplés egyben azt is jelenti, hogy most először a sorozat trófeájáért is harcba száll Marco Rossi szövetségi kapitány együttese, ugyanis az A divízió négy csoportgyőztese küzdhet majd meg a végső diadalért a 2023 júniusában sorra kerülő négyes tornán.
  • Az A divíziós szereplésnek azonban van a legfontosabb előnye, hogy jó esélyt kínál az Eb-pótselejtezős részvételre, ha a magyar válogatott jövőre lemaradna a kijutást jelentő első két helyről a hagyományos selejtezősorozatban. A pótselejtező 12 csapatos mezőnye ugyanis a Nemzetek Ligája alapján alakul ki.