Már követem az oldalt!

Forma–1: Sainz falhoz csapta a Ferrarit, villantott a Mercedes Miamiban

| Szerző: hirado.hu
Meglepetésre George Russell bizonyult a leggyorsabbnak a Forma–1-es Miami Nagydíj második szabadedzésén. A lassan magára találó Mercedes mögött a Ferrari világbajnoki éllovasa, Charles Leclerc végzett másodikként, megelőzve Sergio Pérez Red Bullját. Carlos Sainz a védőfalnak csapódott a másik Ferrarival, Max Verstappent pedig technikai hibák sorozata hátráltatta.
Sergio Perez, a Red Bull Racing mexikói versenyzője Forma-1-es Miami Nagydíj 2. szabadedzésén a Miami International Autodrome-ban, 2022. május 6-án (Fotó: EPA/Shawn Thew)

Magyar idő szerint szombaton kora hajnalban ért véget a 2022-es szezon ötödik versenyhétvégéjének, a Miami Nagydíjnak a második szabadedzése a vadonatúj, 5,412 kilométeres miami városi pályán.

Az első gyakorláson a bajnoki listavezető Charles Leclerc volt a leggyorsabb, a második helyen pedig George Russell zárt, a szezon első biztató eredményét szállítva a Miamiba több technikai újítással érkező Mercedes számára.

A második edzésnek csak 19 versenyző vágott neki, miután az Alfa Romeo szerelőinek nem volt elég idejük arra, hogy rendbe hozzák Valtteri Bottas autóját, amit a finn az első tréningen összetört.

Munkával telt a két edzés közötti szünet a Red Bull garázsában is, a címvédő

Max Verstappen autójában ugyanis váltót kellett cserélni, mert az autó hátsó része túlmelegedett.

A Ferrari ismét erősen kezdett, tíz perc után Charles Leclerc volt a leggyorsabb, a második helyen pedig a csapattárs, Carlos Sainz állt. A vörös autók menetelése azonban nem tartott sokáig, Sainz ugyanis a 18. percben kicsúszott a pályáról és a védő gumifalnak csapódott, előidézve az edzés piros zászlós leállítását.

A tabellát ekkor vezető spanyol sértetlenül a megúszta balesetet, a Ferrari bal első futóműve azonban kitört a helyéről, így Sainz nem folytathatta az edzést.

Az újraindítást követően Max Verstappen igyekezett néhány gyors kört kifacsarni a Red Bull-Hondából, ám hirdaulikai hiba miatt nem tudta kormányozni az autót, majd amikor megpróbált visszatérni a szerelőihez a boxutcába, a Red Bull hátsó fékbetétei lángra kaptak. Emiatt jegyzett köridő nélkül ért véget a második tréning a vb-címvédő számára.

Az újraindítás után záporoztak a jobb körök, hiszen szinte mindenki a lágy keverékkel vágott neki a második félórának. Meglepetésre George Russell vette át a vezetést a korábbi futamokon szenvedő Mercedesszel, az angol tehetség tudta elsőként másfél perc alá lefaragni az új miami versenypálya nem hivatalos körrekordját. Leclerc hiába próbálkozott többször is még gyorsabb kör elérésével, a többiek kicsúszásai miatt belengetett sárga, illetve piros zászlók megakadályozták a Ferrari vb-éllovasát a javításban.

Tíz perccel a gyakorlás vége előtt Nicholas Latifi Williamse megállt a pálya szélén – a kanadai versenyző rádióüzenete szerint „elment a hajtás” –, ami a szabadedzés második piros zászlós leállását eredményezte.

A sorrend így már nem változott, Russell és Leclerc mögött Sergio Pérez (Red Bull) és Lewis Hamilton (Mercedes) végzett, majd Fernando Alonso (Alpine F1) és a helyi NBA kosárlabdacsapat, a Miami Heat tiszteletére kosárlabdát mintázó bukósisakban versenyző Lando Norris (McLaren) zárt a tréninget.