logo

Műsorújság

×
Kövessen minket Facebook-on is!

Már követem az oldalt!

Milák Kristóf a világ idei legjobb idejével nyert Debrecenben

Milák Kristóf a világ idei legjobb idejével nyert 200 méter pillangón a Debrecenben zajló úszó országos bajnokság csütörtöki versenynapján.

A szám olimpiai és világbajnoka, valamint világcsúcstartója 1:53,88 perces teljesítménnyel diadalmaskodott, ezzel könnyedén ugrott a vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség, a FINA ranglistájának élére. Ez az eredmény ugyanakkor jócskán elmarad 1:50,73-as egyéni rekordjától.

A csütörtöki versenynapon kiemelkedő teljesítményt nyújtott még Rasovszky Kristóf, a tokiói olimpia nyíltvizi küzdelmeiben ezüstérmes versenyző egyéni legjobbját (15:08,86 perc) majd tíz másodperccel megjavítva 14:59,17 perccel nyert 1500 méter gyorson.

A csütörtöki eredmények (férfiak):

200 m pillangó:

1. Milák Kristóf (Honvéd) 1:53.88 perc

2. Kenderesi Tamás (Pécs) 1:55.01

3. Márton Richárd (Honvéd) 1:56.23

100 m hát:

1. Kovács Benedek Bendegúz (BVSC-Zugló) 54.18 másodperc

2. Jászó Ádám (Pécs) 54.83

3. Telegdy Ádám (Kőbánya SC) 54.84

50 m gyors:

1. Szabó Szebasztián (Győri Úszó SE) 21.99 másodperc

2. Milák Kristóf (Honvéd) 22.19

3. Németh Nándor (BVSC-Zugló) 22.20

1500 m gyors:

1. Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK Veszprém) 14:59.17 perc

2. Betlehem Dávid (Balaton ÚK Veszprém) 15:13.85

3. Gálicz László (FTC) 15:15.38

4×100 m vegyesváltó:

1. BVSC-Zugló (Bohus Richárd, Takács Tamás, Kovács Benedek Bendegúz, Németh Nándor) 3:40.92 perc

2. Kőbánya SC 3:42.72

3. Győri Úszó SE 3:46.40

nők:

200 m pillangó:

1. Hosszú Katinka (Iron Swim SE) 2:09.38 perc

2. Berecz Blanka (Kőbánya SC) 2:10.54

3. Jakabos Zsuzsanna (Győri Úszó SE) 2:10.81

100 m hát:

1. Molnár Dóra (Budafóka XXII. SE) 1:00.83 perc

2. Burián Katalin (FTC) 1:01.55

3. Szabó-Feltóthy Eszter (Vasas SC) 1:01.60

50 m gyors:

1. Senánszky Petra (Debreceni Sportclub SI) 25.24 másodperc

2. Gyurinovics Fanni (Vasas SC) 25.55

3. Sztankovics Anna (Nyíregyházi Sportcentrum) 25.66

1500 m gyors:

1. Késely Ajna (BVSC-Zugló) 16:22.89 perc

2. Fábián Bettina (FTC) 16:34.82

3. Rohács Réka (Kőbánya SC) 16:42.72

4×100 m vegyesváltó:

1. Vasas SC (Szabó-Feltóthy Eszter, Olajos Dorottya, Galamb Szimonetta, Gyurinovics Fanni) 4:10.20 perc

2. Győr Úszó SE 4:11.08

3. BVSC-Zugló 4:16.04

Ajánljuk még