Műsorújság

×
Kövessen minket Facebook-on is!

Már követem az oldalt!

Rövidpályás úszó-vb: Szabó Szebasztián a legjobb idővel döntős 50 méter pillangón

Szabó Szebasztián világcsúcstartóként 50 méter pillangón a legjobb idővel jutott döntőbe vasárnap az Abu-Dzabiban zajló rövidpályás úszó-világbajnokságon.

Az elődöntőben Szabó – aki a kontinensviadalon a brazil Nicholas Santos 21.75 másodperces világcsúcsának beállításával győzött – a délelőtti idejét (22.42) jócskán megjavítva, 22.11 másodperces idővel csapott célba, összesítésben egyetlen századdal előzve meg dél-amerikai riválisát.

Szabónak nagyjából fél órája volt a regenerálódásra, ugyanis magyar idő szerint 16.06 órától az 50 méter gyors döntőjében állt rajtkőre, ebben a számban a hetedik helyen végzett.

A győriek kiválósága novemberben a kazanyi Európa-bajnokságon három aranyat nyert, de közvetlenül a viadal után megfertőződött a koronavírussal, ami miatt két hetet ki kellett hagynia.