Mint korábban írtuk, családja kedden jelentette be, hogy 76 éves korában elhunyt Ozzy Osbourne, a Black Sabbath egykori frontembere, a heavy metal egyik legikonikusabb alakja (kevesebb, mint három héttel azután, hogy utolsó koncertjét tartotta Birminghamben).
„Szavakkal ki sem fejezhető fájdalommal tudatjuk, hogy szeretett Ozzy Osbourne-unk ma reggel elhunyt. Családja körében, szeretetben távozott. Kérjük, tartsák tiszteletben a család magánéletét ebben a nehéz időszakban” – írták a közleményben. A halál okát nem közölték, de Osbourne az utóbbi években számos egészségügyi problémával küzdött.
A halálhírre azóta a zenei világ legnagyobb nevei reagáltak.
Elton John brit énekes az elsők közt búcsúzott.
A Usa Today szerint azt írta az Instagram-oldalán: Osbourne „kedves barát és hatalmas úttörő volt, aki biztosította magának a helyet a rockistenek panteonjában – egy igazi legenda”. Azt is hozzátette, hogy Osbourne „az egyik legviccesebb ember volt, akivel valaha találkoztam”.
Ronnie Wood, a Rolling Stones gitárosa azt írta, hogy a hír nagyon elszomorította, ugyanakkor megjegyezte, hogy Osbourne-nak „milyen szép búcsúkoncertje volt” . Az angol énekes Yungblud – aki fel is lépett az említett búcsúkoncerten – pedig úgy fogalmazott: „Nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar elmész.” Az elhunyt énekesnek üzenve hozzátette, hogy „amikor utoljára találkoztunk, annyira tele voltál élettel, és a nevetésed betöltötte a termet”,
miközben „minden idők legnagyobbjának” nevezte Ozzy Osbourne-t.
„Soha nem foglak elfelejteni – benne leszel minden egyes hangjegyben, amit énekelek, és velem leszel minden egyes alkalommal, amikor a színpadra lépek” – fogalmazott Yungblud a bejegyzésben.
A Metallica együttesének hivatalos Instagram-fiókja is lerótta kegyeletét: egy Osbourne-ról készült fotót posztoltak egy összetört szív emojival a képaláírásként, míg a Black Sabbath fiókja azt írta: „Ozzy mindörökké.” Osbourne zenekari társai – Tony Iommi gitáros, Bill Ward dobos és Geezer Butler basszusgitáros – szintén elbúcsúztak egy-egy közösségi médiás posztban.
„Hol fogom most megtalálni? Az emlékekben, a kimondatlan öleléseinkben, a kihagyott telefonhívásainkban. Nem, örökre a szívemben maradsz”
– írta Ward.
Ozzy Osbourne utolsó éveiben többször arról is beszélt, hogy ha még egyszer a színpadra tud állni, akkor boldogan fog távozni az élők sorából. „Ezen dolgozom, ha a legvégén összeesem, akkor boldog emberként fogok meghalni” – mondta még 2023 végén a Rolling Stone magazinnak. Ez a koncert valósult meg végül július 5-én, pár héttel a halála előtt.
Kiemelt kép: 2011. augusztus 9-én Gdanskban készített kép Ozzy Osbourne angol énekes-dalszerző rockzenészről, aki 2025. július 22-én, 76 éves korában elhunyt (Fotó: MTI/EPA/PAP/Adam Warzawa)











