Az eset még helyi idő szerint péntek délután történt, amikor Donald Trump a floridai Mar-a-Lagóban található rezidenciájára indult volna a Washington közelében lévő Andrews légitámaszpontról. Az elnököt épp a Gázai övezetről kérdezték az újságírók, amikor egyikük túl közel tolta a mikrofonját, és arcon ütötte vele az elnököt.
Trump felvonta ugyan a szemöldökét, de láthatóan nem vette túl komolyan a dolgot. Nem sokkal később pedig azt mondta a riporternek viccelődve:
„Most elérte, hogy benne lesz az esti hírekben.”
Az esetről készült videó alább megtekinthető:
A felvételen az is hallható, hogy a nő, aki eltalálta Trumpot, azt mondta az ütés után: „Annyira sajnálom.” Az esetről egy másik kameraállásból is készült felvétel, amelyen látszik, hogy többen is boom mikrofonnal kérdezték Trumpot (közülük valószínűleg a bézs színű kabátot és fejhallgatót viselő hölgy találta el az amerikai elnököt).
A People magazin szerint az eset után volt olyan politikai kommentátor, aki feltette a kérdést, hogy miért kell ennyire közel engedni a mikrofonokat Trumphoz, és felvetette, hogy szigorítani kellene a biztonsági intézkedéseket. Volt, aki azzal vádolta az újságírót, hogy szándékosan ütötte arcon az elnököt – de nem tűnik valószínűnek, hogy szándékos lett volna a dolog, és az elnök reakciójából sem ez szűrhető le.
Kiemelt kép: Donald Trump amerikai elnök kabinetjének első ülésén a washingtoni Fehér Házban 2025. február 26-án (Fotó: MTI/EPA/Bloomberg/Al Drago)