Az FTX csődje megdöbbentette a világot, amely bizalomvesztést okozott a piacon, és felerősítette az aggodalmakat, hogy más hasonló cégek is összeomolhatnak.
Ezúttal a Genesis Global Capital, az egyik legnagyobb kriptohitelezési vállalat fagyasztotta be az ügyfelek kifizetését november 16-án.
A Genesis anyavállalata, a Digital Currency Group (DCG) korábban már kisegítette a Genesist, újabb mentőcsomagra azonban úgy tűnik, nincs esély.
A Genesis a New York-i csődbíróságához benyújtott kérvényében közölte, hogy forrásai egy- és tízmilliárd dollár (363 millió–3,63 milliárd forint) között mozognak, és becsléseik szerint százezer hitelezőjük van.
Kapcsolódó tartalom
A Winklevoss ikrek – amerikai nagyvállalkozók, akik többek közt azzal váltak híressé, hogy Mark Zuckerberg állítólag tőlük lopta el a Facebook ötletét – szerint a Genesis 900 millió dollárral (közel 327 milliárd forint) tartozik mintegy 340 ezer befektetőjének.
A csődbejelentést követően Cameron Winklevoss közösségi oldalán közzétett egy bejegyzést, amelyben leírja, hogy a Silbert és a Digital Currency Group továbbra sem jár el tisztességesen a hitelezőkkel.
A Genesis és a Gemini (kriptovaluta-kereskedő és letétkezelő) ellen 2023. január 12-én vádat emelt az amerikai tőzsdefelügyelet azzal, hogy egyik programjukon keresztül illegálisan értékesítettek értékpapírokat a befektetőknek. Tyler Winklevoss kiábrándítónak nevezte a bírósági eljárás megindítását.
A kriptohitelezők, amelyek tulajdonképpen bankként működnek, a Covid-világjárvány idején lendültek fel. A kriptocégek nagy előnye a hagyományos bankokkal szemben az, hogy előbbieket nem kötelezik arra, hogy rendelkezzenek tőketartalékkal.
Kapcsolódó tartalom
A kiemelt kép illusztráció. (Forrás: Stockphoto)