Észak-koreai–fehérorosz barátsági és együttműködési megállapodást kötött Kim Dzsongün és Aljakszandr Lukasenka

| Szerző: hirado.hu
Barátsági és együttműködési szerződést írt alá Phenjanban Kim Dzsongün és Aljakszandr Lukasenka fehérorosz vezető – jelentette a BelTA állami hírügynökség, miközben a KCNA és más források a két, Oroszországhoz szorosan kötődő ország kapcsolatainak gyorsuló elmélyüléséről számolt be.

A BelTA szerint Lukasenka a tárgyalásokon úgy fogalmazott: a minszki–phenjani kapcsolatok „alapvetően új szakaszba” lépnek

A dél-koreai egyesítési minisztérium szerint a látogatás során várhatóan gazdasági együttműködésről is tárgyaltak, és az út célja a Phenjan–Moszkva–Minszk háromoldalú koordináció erősítése lehet.

Észak-Korea és Fehéroroszország kapcsolatai azóta erősödnek, hogy Phenjan 2022 óta fegyverszállításokkal és katonákkal is támogatta Oroszország ukrajnai háborúját.

Egyre jobban elmélyül Fehéroroszország és Észak-Korea kapcsolata (Fotó: MTI/EPA/Fehérorosz elnöki sajtószolgálat)

Kim Dzsongün tavaly szeptemberben Kínában, a japán megszállás elleni háború befejezésének 80. évfordulóján hívta meg Lukasenkát Phenjanba.

Kiemelt kép: Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnököt fogadja Kim Dzsongün észak-koreai vezető Phenjanban (Fotó: MTI/EPA/Fehérorosz elnöki sajtószolgálat)

VilágPont Járai Judittal

Ajánljuk még