Orbán Viktor halálát és kormányváltást akar Magyarországon az Ukrán Önkéntes Hadsereg parancsnoka

| Szerző: hirado.hu
Halálosan megfenyegette Orbán Viktort és Robert Fico szlovák miniszterelnököt Dmitro Jaros, az Ukrán Önkéntes Hadsereg parancsnoka, a neonáci Jobb Szektor alapítója. Jaros nyíltan kormányváltást sürget Magyarországon, és évek óta támadja a magyar kormányt, nemcsak politikailag, hanem személyeskedő, erőszakos hangnemben is.

Egy decemberi bejegyzésében történelmi párhuzamokat vonva kijelentette:

szerinte Orbán és Fico „Putyin kiszolgálói,” és eljön az idő, amikor „becstelenül megdöglenek.”

A fenyegető üzenetet számos ukrán katonai és állami kötődésű közösségi oldal is továbbosztotta, ami komoly nemzetközi kérdéseket vet fel.

Jaros korábban is többször buzdított a magyar kormány leváltására, sőt, nyíltan utalt arra is, hogy ha a magyarok nem távolítják el Orbánt, akkor akár erőszak alkalmazását is indokoltnak tartaná.

Egy korábbi bejegyzésében a magyar miniszterelnök és a külügyminiszter megölésével is fenyegetőzött.

A radikális nacionalista politikus a 2014-es kijevi események idején vált ismertté, később megalapította az Ukrán Önkéntes Hadsereget, és tanácsadója volt az ukrán hadsereg korábbi főparancsnokának, Valerij Zaluzsnijnak. Kapcsolatai révén közel került az ukrán titkosszolgálat korábbi vezetőjéhez is, ami miatt befolyása messze túlmutat egy magányos szélsőséges figurán – írta az Ellenpont.

Mindeközben Orbán Viktor péntek reggel Zelenszkij davosi kijelentéseire reagálva közösségi oldalán hangsúlyozta: Magyarország nem támogatja a háborút, ugyanakkor továbbra is segíti az ukrán lakosságot energiával és humanitárius támogatással. Hozzátette: „a többit az élet majd elrendezi, és mindenki megkapja, ami neki jár.”

Kiemelt kép: Dmitro Jaros (Fotó: Wikimedia Commons)

Ajánljuk még

VilágPont Járai Judittal