Hetekkel a földcsuszamlás után találták meg az aranybányában rekedt munkások holttestét

Földcsuszamlás miatt hét munkás meghalt egy indonéziai arany- és rézbányában – közölte a létesítményt üzemeltető Freeport cég vasárnap.

A katasztrófa még szeptember elején történt, de eddig eltűntként kezelték az áldozatokat, holttestüket most találták meg. A Grasberg bányához tartozó tárnát annak idején több százezer tonnányi sár és latyak öntötte el.

A közlemény szerint az amerikai üzemeltetők – az indonéz kormánnyal szoros együttműködésben – még vizsgálják a tragédia pontos körülményeit. A tárnában a földcsuszamlás óta szünetelt a termelés.

A kiemelt kép illusztráció. (Fotó: MTI/EPA/Guadalupe Pardo)

VilágPont Járai Judittal

Ajánljuk még