A katasztrófa még szeptember elején történt, de eddig eltűntként kezelték az áldozatokat, holttestüket most találták meg. A Grasberg bányához tartozó tárnát annak idején több százezer tonnányi sár és latyak öntötte el.
A közlemény szerint az amerikai üzemeltetők – az indonéz kormánnyal szoros együttműködésben – még vizsgálják a tragédia pontos körülményeit. A tárnában a földcsuszamlás óta szünetelt a termelés.
A kiemelt kép illusztráció. (Fotó: MTI/EPA/Guadalupe Pardo)











