Erdészeti dolgozók haltak meg, akik a hivatásos tűzoltókkal vállvetve bátran küzdöttek a „brutális” erdőtűz megfékezésén – írta internetes oldalán a Daily Sabah című török lap.
A hírportál beszámolója szerint a tűz délután keletkezett a nagy hőségben, és az erős szél miatt olyan gyorsan terjedt a száraz fenyő- és tölgyerdőkben, hogy az első vonalban küzdő emberek csapdába estek.
A tüzet annak ellenére sem sikerült megfékezni, hogy 30 tűzoltóautó mellett 10 helikoptert és öt repülőgépet is bevetettek az oltásba.
A török mezőgazdasági és erdészeti minisztérium hősöknek nevezte az áldozatokat.
Estig 1500 hektárnyi növényzet égett le, a térségbeli falvakból 1200 embert kellett kitelepíteni – írta a Daily Sabah.
Kapcsolódó tartalom
A kiemelt kép illusztráció. Erdőtűz pusztít a törökországi Izmir közelében (Fotó: MTI/EPA/Mert Cakir)











