Terrorszervezetnek nyilvánította Irán központi bankját Izrael védelmi minisztere

| Szerző: Kertész Ákos
Jiszráel Kac izraeli védelmi miniszter terrorszervezetnek nyilvánította Irán központi bankját szerdán – jelentette be közleményében.

A közlemény szerint Kac aláírt egy rendeletet a külföldi titkosszolgálat, a Moszad és a védelmi minisztérium gazdasági hadviselésért felelős igazgatóságának kérésére, amely szerint további két iráni bankot és az iráni hadsereg egyik vállalatát is terrorszervezetnek nyilvánítja.

A miniszteri közlemény szerint ezek a szervezetek kulcsszerepet játszanak az iráni rezsim pénzügyi hálózatában, amelyen keresztül Irán támogatást juttat a térségben az általa irányított szervezeteknek, köztük a libanoni síita Hezbollahnak, a jemeni húszi lázadóknak és az iraki síita milíciáknak.

„Egyetlen olyan rezsimhez tartozó szervezet sem élvez mentességet, amely terrorizmusban vesz részt – az iráni gonosz tengelyt mindenhol ütni fogjuk, ahol csak működik”

– indokolta döntését Kac.

Kiemelt kép: A védelmi tárca vezetésével megbízott Jiszráel Kac eddigi külügyminiszter beszél hivatali utódja, Gideon Szaár új izraeli külügyminiszter székfoglaló beszéde előtt a tisztség átadási ünnepségén a jeruzsálemi külügyminisztériumban 2024. november 10-én (Fotó: MTI/EPA/Abir Szultan)

VilágPont Járai Judittal

Ajánljuk még