A lista szerint a vállalkozó vagyona az év eleje óta 97,9 milliárd dollárral csökkent. Elon Musk, aki egy héttel ezelőtt távozott az amerikai kormányzatból, csütörtökön rendkívül éles vitába keveredett az amerikai elnökkel, és a jelek szerint alig pár óra leforgása alatt barátokból ellenségekké váltak. Az eszkaláció közepette az amerikai elnök egy komoly fenyegetést is intézett Muskhoz, amelyet követően zuhanni kezdtek a Tesla részvényei, ami nagyban hozzájárult Musk hatalmas veszteségéhez.
Kapcsolódó tartalom
Váratlan fordulat: Donald Trump és Elon Musk pár óra alatt barátokból kőkemény ellenségek lettek
Bár már nincs kormányzati pozícióban, Elon Musk továbbra is tanácsokkal segíti majd Trumpot
Elon Musk bejelentette: nem dolgozik többet Donald Trump oldalán
A Bloomberg listájának második helyén Mark Zuckerberg, a Facebook alapítója, a közösségi médium anyavállalata, a Meta vezérigazgatója áll 241 milliárd dolláros vagyonnal, ami 24 óra alatt 1,12 milliárd dollárral mérséklődött, az év eleje óta azonban 34,2 milliárd dollárral gyarapodott.
A harmadik leggazdagabb 229 milliárd dollárral az Amazon internetes kereskedőcég alapító-elnöke, Jeff Bezos, aki egy nap alatt 693 millió dollárt keresett, de 9,43 milliárd dollárt veszített az év kezdete óta.
Kiemelt kép: Elon Musk az amerikai elnök kabinetülésén a washingtoni Fehér Házban 2025. április 10-én (Fotó: MTI/EPA pool/Shawn Thew)