A vállalat közleménye szerint: „A szakembereink által vizsgált Leopard 2 tank védelmében sebezhetőségeket találtak. Ezek mind a páncélzat vastagságával és összetételével, mind a harcjármű belső elrendezésével kapcsolatosak.”
A szakértők úgy vélik, hogy az ilyen típusú harckocsik nem feltétlenül állják meg a helyüket a mai modern hadviselés követelményei között.
Mint írták: „A tank túlélőképessége a modern hadviselés körülményei között elégtelen lehet – például, ha különböző szögekből támadják kumulatív robbanófejjel ellátott drónok és modern páncéltörő rakétarendszerek.”
A Rosztek jelentése arra a következtetésre jut, hogy a Leopard 2A6 kialakítása főként a hagyományos fegyverek elleni védelemre fókuszál, ez azonban a mai harctéri realitások között már nem jelent feltétlenül elegendő védelmet – számolt be róla a RIA Novosztyi orosz állami hírügynökség.
Hangsúlyozták továbbá, hogy az ukrán hadseregnél nagy számban találhatóak meg a Leopard 1-es harckocsik, amelyek még ennél is rosszabb képességekkel bírnak.
Az orosz vállalat egyúttal saját fejlesztésű eszközeik előnyeit is kiemelte.
Mint fogalmaztak: „Manapság a modern harci műveletekhez leginkább alkalmazkodó sorozatgyártású tankok az orosz T-72B3M, T-80BVM és T-90M járművek. Továbbfejlesztett, teljes körű védelemmel rendelkeznek a drónok és a páncéltörő rakéták ellen.”
Fontos azonban megemlíteni, hogy a harctéri tapasztalatok nem feltétlenül támasztják alá teljes mértékben az orosz értékelést: a nyugati harckocsik esetében gyakran előfordul, hogy a személyzet túléli a találatokat, míg az orosz típusoknál ez ritkábban mondható el.
Emellett az ukrán veszteségek is mérsékeltebbnek tűnnek a független elemzések szerint.
A kiemelt kép illusztráció. (Fotó:MTI/EPA/Friedemann Vogel)