Figyelmeztet az ENSZ-főtitkár: Egy kereskedelmi háborúnak nincsenek nyertesei

| Szerző: Dóka Boglárka
Egy kereskedelemi háborúnak nincsenek nyertesei – figyelmeztetett helyi idő szerint pénteken António Guterres ENSZ-főtitkár, akinek szavait szóvivője, Stéphane Dujarric tolmácsolta.

Mint arra Guterres rámutatott, a világszervezet elsősorban a leginkább kiszolgáltatott helyzetben lévő országok miatt aggódik, „amelyek a legkevésbé vannak felkészülve egy ilyen helyzet kezelésére”, és hozzátette, hogy, az egész világra kiterjedő kereskedelmi háború az ENSZ fenntartható fejlődéssel kapcsolatos céljait is veszélyeztetné.

A világszervezet Kereskedelmi és Fejlesztési Konferenciája (UNCTAD) közleményben kiemelte, hogy a világkereskedelmi rendszer „kritikus szakaszba lépett”, amely

fenyegetést jelent a növekedésre, a befektetésekre és a fejlődésre, elsősorban a legkiszolgáltatottabb gazdaságok esetében”.

Kiemelt kép: Antonio Guterres, az ENSZ főtitkára az ENSZ-Közgyűlés 78. ülésszakának általános vitáján beszél a világszervezet New York-i székházában 2023. szeptember 19-én (Fotó: MTI/EPA/Justin Lane)

Ajánljuk még