Tévedésből elfogtak és zárt osztályra vittek egy kislányt a rendőrök Új-Zélandon

| Szerző: Juhári Andrea
Összetévesztettek az új-zélandi rendőrök egy utcán sétáló 11 éves kislányt, egy keresett 20 éves pszichiátriai nőbeteggel. A kiskorút elfogták és bevitték egy egészségügyi intézménybe, ahol leszedálták és különböző, antipszichotikus szerekkel kezelték a gyermeket.

A kislány, aki a rendőrségi jelentés szerint korlátozott verbális képességet mutatott, egy hídon kelt át Hamilton város északi részén, amikor a mellette elhaladó autóban ülő rendőrpáros tévedésből az eltűnt 20 éves kórházi női betegként azonosította – számolt be az esetről a The Guardian.

A kórházba szállított gyermek megtagadta a számára előírt gyógyszerek szedését, így

erőszakkal látták el, és olyan erős antipszichotikus gyógyszereket tartalmazó injekciókat kapott, amelyeket igen ritkán adnak be gyermeknek.

„A pszichiátria dolgozói abból a feltételezésből indultak ki, hogy felnőttnek adnak gyógyszert, nem pedig gyermeknek” – olvasható az incidensről szóló kórházi jelentésben.

A kislány több mint 12 órát töltött az intézményben, mire a rendőrség rájött a tévedésre, és értesítette a családját, hogy mehetnek érte.

„Bocsánatot kérünk a fiataltól és a családjától az őket ért trauma és szenvedés miatt” – mondta Richard Sullivan, az egészségügyi hatóság egyik vezetője.

Új-Zéland miniszterelnöke, Christopher Luxon vizsgálatot rendelt el az ügyben.

„Rendkívül lesújtó és aggasztó, hogy ilyen körülmények közé kerülhet egy gyermek. Mélységesen együttérzek a kislánnyal és a családjával”– hangsúlyozta az új-zélandi kormányfő.

A kiemelt kép illusztráció. 

VilágPont Járai Judittal

Ajánljuk még