A kislány, aki a rendőrségi jelentés szerint korlátozott verbális képességet mutatott, egy hídon kelt át Hamilton város északi részén, amikor a mellette elhaladó autóban ülő rendőrpáros tévedésből az eltűnt 20 éves kórházi női betegként azonosította – számolt be az esetről a The Guardian.
A kórházba szállított gyermek megtagadta a számára előírt gyógyszerek szedését, így
erőszakkal látták el, és olyan erős antipszichotikus gyógyszereket tartalmazó injekciókat kapott, amelyeket igen ritkán adnak be gyermeknek.
„A pszichiátria dolgozói abból a feltételezésből indultak ki, hogy felnőttnek adnak gyógyszert, nem pedig gyermeknek” – olvasható az incidensről szóló kórházi jelentésben.
A kislány több mint 12 órát töltött az intézményben, mire a rendőrség rájött a tévedésre, és értesítette a családját, hogy mehetnek érte.
„Bocsánatot kérünk a fiataltól és a családjától az őket ért trauma és szenvedés miatt” – mondta Richard Sullivan, az egészségügyi hatóság egyik vezetője.
Új-Zéland miniszterelnöke, Christopher Luxon vizsgálatot rendelt el az ügyben.
„Rendkívül lesújtó és aggasztó, hogy ilyen körülmények közé kerülhet egy gyermek. Mélységesen együttérzek a kislánnyal és a családjával”– hangsúlyozta az új-zélandi kormányfő.
A kiemelt kép illusztráció.











