A világ ma is eggyel biztonságosabb hely lett, újabb lépést tettünk az ukrajnai béke irányába, értékelt Szijjártó Péter

| Szerző: Juhári Andrea
Ismét jó hírek érkeztek az amerikai–orosz béketárgyalásokról, ugyanis a felek fontos pontokban tudtak előrehaladást elérni, így a világ újabb lépést tett az ukrajnai béketeremtés felé – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden.

A minisztérium MTI-nek eljuttatott közleménye szerint tárcavezető arról számolt be, hogy ismételten jó hírek érkeztek az amerikai–orosz béketárgyalásokról, miután a felek fontos pontokban tudtak előrehaladást elérni. „A fekete-tengeri tűzszünet és a biztonságos hajózás elősegítése újabb fontos lépés a teljes tűzszünet felé vezető úton” – emelte ki.

„Az orosz mezőgazdaság és élelmiszeripar visszakapcsolása a nemzetközi piac vérkeringésébe pedig egy kifejezetten a józan észről tanúságot tevő intézkedés lehet” – húzta alá.

„Egyedül az amerikai–orosz tárgyalások jelentik a megoldást az Ukrajnában zajló háborúra.

Egyedül ezek a tárgyalások vezethetnek el a békéhez, ezért reméljük, hogy Brüsszelből nem fogják gátolni ezen tárgyalások sikerét” – hangsúlyozta.

Szijjártó Péter emellett nagyrabecsülését fejezte ki Donald Trump amerikai elnök és a béketörekvései iránt, mondván, hogy a hivatalba lépését megelőzően az ilyen tárgyalások teljesen lehetetlenek voltak.

„Ma azonban már az amerikai–orosz tárgyalások, közvetlen megbeszélések azzal az előnnyel is járnak, hogy

a háború széles körű eszkalációjának veszélye jelentős mértékben lecsökkent.

„A világ ma is eggyel biztonságosabb hely lett, újabb lépést tettünk az ukrajnai béke irányába” – vélekedett.

Kiemelt kép: Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Rafael Grossival, a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) főigazgatójával tartott közös sajtótájékoztatón, megbeszélésüket követően Budapesten 2025. február 27-én (Fotó: MTI/Kovács Attila)

Ajánljuk még