A probléma oka, hogy a tetőnél végigfutó sín rögzítésére használt szerkezeti ragasztó nem elég tartós. A visszahívás összesen 46 096 járművet érint, amelyeket 2023 novembere és 2025 februárja között értékesítettek – írja a Bpiautósok.hu.
A Tesla először 2025 januárjában szerzett tudomást a hibáról, miután 151 tulajdonos jelezte, hogy a díszítőpanelek kilazulnak vagy leválnak.
Tesla Cybertruck has been recalled for the eighth time.
Again, this is not one of those software recalls that can easily be fixed with a firmware update. According to a new notice by the U.S. National Highway Traffic Safety Administration, Tesla is recalling all Model Year 2024… pic.twitter.com/p3QGaaagY3— Mashable (@mashable) March 20, 2025
A probléma megoldására a Tesla tartósabb ragasztót alkalmaz, valamint egy csapot is hegeszt a panelhez, amelyet anyával rögzítenek a vázhoz.
A vállalat közleménye szerint nincs tudomásuk olyan balesetekről vagy sérülésekről, amelyeket a leváló elemek okoztak volna.
Ez már a nyolcadik visszahívás a Cybertrucknál. Korábban a legtöbb problémát szoftverfrissítéssel javították, de ezúttal a tulajdonosoknak személyesen kell bevinniük járműveiket egy márkakereskedésbe. 2024-ben például szintén vissza kellett hívni több ezer Teslát a gázpedálok hibája miatt.
Tesla’s recalling nearly every Cybertruck it’s delivered so far
Drivers discovered last month that the accelerator pedal could get stuck pic.twitter.com/axmkGEljXx
— Morning Brew ☕️ (@MorningBrew) April 19, 2024
Kiemelt kép: Tesla Cybertruck (Fotó: MTI/EPA/Adam Davis)