Kétoldalú találkozóról állapodott meg Szijjártó Péter és az ukrán külügyminiszter

| Szerző: Klusovszki Kíra
Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter és Szijjártó Péter magyar külügyminiszter egy jövőbeli kétoldalú találkozó megtartásáról állapodott meg az Indiában zajló Raisina Dialogue konferencián.

Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter és Szijjártó Péter magyar külügyminiszter egy jövőbeli kétoldalú találkozó megtartásáról állapodott meg az Indiában zajló Raisina Dialogue konferencián.

A mostani találkozóra március 18-án került sor Újdelhiben, ahol

a felek a két ország közötti kapcsolatok alakulásáról és a napirenden lévő kérdésekről egyeztettek.

Szibiha az X platformon számolt be a megbeszélésről:

„A Raisina Dialogue alkalmával konstruktív beszélgetést folytattam Szijjártó Péter magyar külügyminiszterrel. Megállapodtunk abban, hogy hamarosan külön kétoldalú találkozót tartunk, hogy alaposan megvitassuk a napirenden lévő összes kérdést” – írta Szibiha.

A megbeszélés jelentőségét növeli, hogy az utóbbi időszakban több feszültség is kialakult a magyar–ukrán kapcsolatokban, különösen a kárpátaljai magyarok jogai és az európai uniós ügyek kapcsán. A közeljövőben esedékes külön tárgyalás lehetőséget biztosíthat a nyitott kérdések rendezésére és a két ország közötti együttműködés erősítésére.

Kiemelt kép: Szijjártó Péter magyar külügyminiszter és Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter indiai találkozója (Fotó: X)

VilágPont Járai Judittal

Ajánljuk még