A tévé adásában a foglyokról mint kitoloncoltakról beszéltek, és megérkezésük után egyiptomi kórházakba szállítják őket orvosi ellátásra, kezelésre. A tévé felvételein a foglyok szürke tréningruhát viseltek, és a rafahi határátkelő egyiptomi oldalához érkező két buszról szálltak le.
A foglyok Egyiptomba érkezésük után Algériába, Törökországba, Katarba vagy Tunéziába utaznak tovább – mondta a kiszabadult foglyok ügyeit nyomon követő palesztin főbizottság vezetője.
„Az Izrael által elengedett kétszáz palesztin foglyot a Vöröskereszt Nemzetközi Bizottságának adták át” – közölte Abdullah Zaghari, a palesztin foglyok érdekképviseleti csoportjának vezetője.
A foglyok közül 90-et az izraeli Ofer börtönből engedtek szabadon Ciszjordániába, míg a Gázai övezetbe vagy külföldi deportálásra szánt foglyokat az izraeli Negev-sivatagban levő Keciot börtönből engedték ki.
A Palesztin Hatóság Fogolyügyi Bizottságának tájékoztatása szerint a kétszáz szabadon engedett közül 121 életfogytig tartó börtönbüntetését töltötte, de a többi 79-et is hosszú szabadságvesztéssel sújtották.
A szabadon engedettek közül 16-an a Gázai övezetbe mentek, ők a Kerem Salom-i gázai-izraeli határátkelőn léptek be a palesztin területre.