A nagyváros rendőrségének közleménye szerint összesen 21 embert tartóztattak le. Többeket erőszakkal távolítottak el a nagyszabású felvonulás útvonaláról. A tüntetők, csakúgy mint egy évvel korábban, az Izrael elleni és a palesztinok melletti kiállás jegyében vonultak ki, többek között „Ne ünnepeljétek a népirtást” feliratú táblákkal, valamint Izraellel szemben fegyverembargót követelve.
Az incidenst követően az esős időben is százezres, egyes becslések szerint milliós tömeg állt az ünnepi felvonulás 4 kilométeres útvonala mentén, ami az egyik klasszikus manhattani nagyáruháznál álló színpadnál zárult.
Az esemény lebonyolításában 5000 önkéntes működött közre. Az ünnepi parádé közönsége láthatott 17 óriásbábut, a többi között jól ismert rajzfilmfigurákat, valamint különböző tematikát ábrázoló feldíszített kocsik tucatjait. A menetnek tagja volt 700 bohóc, fúvószenekarok, valamint guruló színpadokon további együttesek szórakoztatták a közönséget, köztük jól ismert előadók és színészek.
Kapcsolódó tartalom
A hálaadás napján tartott New York-i parádé zárókocsiján hagyományosan a Mikulás (Santa Claus) ült, jelezve a karácsonyi ünnepi időszak kezdetét.
New York hálaadás napi parádéját (Macy’s Thanksgiving Day Parade) először 1924-ben rendezték meg, és csupán háromszor, a második világháború éveiben, 1942 és 1944 között maradt el.
A hálaadás napja utáni péntek az úgynevezett Black Friday, amely hagyományosan az amerikai kiskereskedelem egyik legnagyobb forgalmú napja. Az amerikai országos kiskereskedelmi szövetség (National Retail Association) becslései szerint az év utolsó két, ünnepi hónapjában a tavalyihoz képest 2,5-3,5 százalék közötti mértékben bővülhet a forgalom.
A november 5-én tartott választás ugyanakkor az adatok szerint visszafogta a vásárlási hajlandóságot. A Circana adatai szerint a november 9-ét megelőző két hétben az általános kereskedelmi forgalom 9 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól, ám azóta visszatért az átlagoshoz.