Mérgesen reagált a Google vezetője arra a hírre, hogy az amerikai hatóságok a keresőpiac monopóliumának felszámolására törekszenek, valamint a mesterséges intelligenciával és az Androiddal kapcsolatban is lépéseket is szeretnének tenni – írja a The Guardian. A Bloomberg szerint az amerikai igazságügyi szervek és más hatóságok
a keresőpiac monopóliumának felszámolására törekszenek.
Az igazságügyi minisztérium a múlt hónapban bírósági papírokat nyújtott be, amelyekben közölte, hogy „strukturális jogorvoslati intézkedések” érvényesítését fontolgatja annak érdekében, hogy megakadályozza a Google-t egyes termékeinek használatában.
The US Department of Justice will ask a judge to force Google to sell off its Chrome internet browser, Bloomberg News reports, citing people familiar with the plans https://t.co/TBQIa4LFAs pic.twitter.com/9NmIiMBfIV
— Reuters (@Reuters) November 19, 2024
Bírói intézkedés lehetséges
A minisztérium a Bloomberg szerint azt fogja szorgalmazni, hogy a Google, amely az Alphabet tulajdonában van, adja el a böngészőt, és azt is kéri a bírótól, hogy írjon elő új intézkedéseket a mesterséges intelligenciával, valamint az Android okostelefonos operációs rendszerével kapcsolatban – közli a brit lap.
A versenyhatóságok, valamint több amerikai állam, amely csatlakozott a Szilícium-völgyben működő vállalat elleni perhez, azt is javasolni tervezik, hogy Amit Mehta szövetségi bíró írjon elő adatengedélyezési követelményeket.
Tiltakozó Google-főnök
„A minisztérium továbbra is olyan radikális menetrendet folytat, amely messze túlmutat az ügy jogi kérdésein” – mondta Lee-Anne Mulholland, a Google vezetője egy nyilatkozatában.
#Google reacts angrily to report it will have to sell Chrome. https://t.co/bcu4g2XNX3
— The Trend Letter (@TheTrendLetter) November 19, 2024
„Ha a kormány ilyen módon a mérlegre teszi a hüvelykujját, az ártana a fogyasztóknak, a fejlesztőknek és a technológiai vezető szerepnek éppen akkor, amikor erre a legnagyobb szükség van” – teszi hozzá a BBC által idézett Mulholland asszony.
A Chrome a világ legelterjedtebb böngészője – a Similarweb webes forgalomkövetési rendszer szerint októberben 64,61 százalékos volt a globális piaci részesedése. A Google-kereső a Statcounter piackutató cég szerint októberben közel
90 százalékos részesedéssel rendelkezett a globális keresőmotor-piacon.
Sundar Pichai vezérigazgató elmondta, hogy a vállalat mesterségesintelligencia-keresőeszközeihez már több millió felhasználó fér hozzá.
A kiemelt kép illusztráció. (Fotó: MTI/EPA/Justin Lane)