Aktuális

Robbanás történt egy csarnoképületben a Soroksári úton – 50 tűzoltó próbálja megfékezni a lángokat

Beomlott az újvidéki vasútállomás egy része, többen meghaltak

Leszakadt az újvidéki vasútállomás szerkezetének egy része pénteken, tizenegy ember meghalt és mintegy harmincan megsérültek - közölte Ivica Dacic szerb belügyminiszter kora este.

Hozzátette, rendkívül nehéz körülmények között folyik a mentés, és még órákig eltarthat. Egy ember még mindig a romok alatt van, a korábban ott rekedt 14 éves lányt sikerült kimenteni. A belügyi tárca vezetője szerint a halottak száma nem végleges, a romok alatt még lehetnek áldozatok.

A vajdasági klinikai központ vezetője, Vesna Turkulov tájékoztatása szerint három sérült állapota válságos.

Milos Vucevic szerb miniszterelnök a második világháború utáni időszak legnehezebb pillanatának nevezte Újvidék történelmében a pénteki tragédiát. A kormányfő, aki korábban Újvidék polgármestere volt, közölte, szorgalmazni fogja, hogy megkerüljenek a felelősök. A kormány szombatra nemzeti gyásznapot rendelt el, míg Újvidék város vezetése háromnapos gyászt hirdetett.

Forrás: M1

Az épület régi, 1965 óta nem felújított részének bejárat feletti tetőszerkezete nem sokkal péntek dél előtt omlott le nagy robajjal több embert is maga alá temetve – közölte a szerbiai közszolgálati televízió (RTS). A beszámoló szerint nagyszámú mentő- és tűzoltóautó érkezett a helyszínre, illetve munkagépeket is a vasútállomáshoz vezényeltek, hogy a leomlott betonkonstrukció elemeit eltávolítsák.

A vasúttársaság közleménye szerint az előtető a vasútállomás régi épületén szakadt le, nem azon, amelyet a Belgrád-Budapest vasútvonal kiépítése miatt felújítottak, ezen a részen csak belső felújítást végeztek, illetve a homlokzatot újították fel.

A közlekedés az újvidéki vasútállomáson szünetel. A helyszínelés folyik.

Ajánljuk még