Ahhoz képest, hogy talán minden idők legismertebb brit színpadi szerzőjéről van szó, nem okozott különösebb felzúdulást, hogy száműzték William Shakespeare portréját a brit kormányfői rezidenciáról.
Baloldali vélemények szerint Shakespeare épp úgy a brit gyarmatosítás és rabszolgatartás szimbólumai között szerepel, mint I. Erzsébet brit királynő, akinek képmását Starmer szintén eltüntette.

Baloldali vélemények szerint Shakespeare épp úgy a brit gyarmatosítás és rabszolgatartás szimbólumai között szerepel, mint I. Erzsébet brit királynő, akinek képmását Starmer szintén eltüntette.
Az új kormányfő valósággal megtizedelte a miniszterelnöki rezidencia falain korábban látható képeket, így eltűntek onnan Sir Walter Raleigh (a 15-16. században élt brit író és felfedező) és William Ewart Gladstone (19. században élt angol liberális politikus) portréi is, mióta belépett a 10-es számú házba.
Szintén „menesztette” Margaret Thatcher kápmását
a miniszterelnöki dolgozószobából.
Mint arról a hirado.hu korábban már beszámolt, a woke ideológia jegyében az utóbbi időszakban, ideológiai alapon
rendszeresen végeznek „tisztogatásokat” a különféle intézmények műtárgyai – különösen festményei – között.
Így például idén tavasszal, mint arról több brit orgánum is hírt adott, titokban eltávolították az Oxfordi Egyetem Oriel College-ében az egyetem egyik öregdiákja, Henry Somerset, Beaufort 5. hercege portréját a patinás intézményből, mivel a festmény sérti a „woke” ideológiát. (Lapunk utánajárt: a brit sajtóban közölt hír annyiban téves lehet, hogy minden valószínűség szerint Charles Noel Somerset, Beaufort 4. hercege szerepelhet az egyetemről eltávolított képen.)
A szélsőbaloldali woke-ideológia jegyében korábban arra is sor került, hogy egy kanadai egyetemen eltávolították több korábbi évfolyam tablóját az egyetem falairól. A döntést azzal indokolták, hogy a 25 évnél is régebben végzett mérnökhallgatók tablóin főleg fehér férfiak szerepelnek, és ez nem elég befogadó.
Az elmúlt hetekben Londonban rájár a rúd az európai festészet nagyjainak örökségére: szeptemberben a londoni Nemzeti Galériában történt, ahol a fosszilis üzemanyagok használata ellen küzdő Just Stop Oil környezetvédő csoport három tagja konzerv zöldséglevest öntött van Gogh két festményére.

A szélsőbaloldalhoz közel álló környezetvédő csoportok nem először igyekeznek ismert festmények tönkretételével a közvéleményre erőltetni sajátos ideológiájukat.
Kiemelt kép: William Shakespeare (Fotó: Getty Images).