A magyar idő szerint hajnali háromkor kezdődött 90 perces vitában a Republikánus és a Demokrata Párt elnökjelöltje többek között az amerikai gazdaság helyzetéről, a bevándorlásról, az izraeli és az ukrajnai háborúról mondta el véleményét.
A vita helyszínén nem volt közönség, a jelöltek pedig megegyeztek abban, hogy csak annak a mikrofonja lesz bekapcsolva aki éppen szót kap.
Az Egyesült Államokban novemberben lesz elnökválasztás, elemzők szerint a mostani vitával robban be a kampány.











