A tájfun csütörtökön Kjúsú szigetén érte el Japánt. Kjúsún három halálos áldozatról és mintegy 80 sérültről számoltak be a hatóságok, amelyek két embert eltűntként kezelnek. A trópusi vihar fennakadásokat okozott a közúti, vasúti és légi közlekedésben, és átmenetileg nagyobb üzemek, köztük a Toyota és a Mazda autógyár termelése is leállt.
Fukuoka utcái elnéptelenedtek, az üzletek zárva maradtak, a lakosság védett helyekre húzódott.
A Sinkanszen nagysebességű vasútvonal kjúsúi járatait már csütörtöktől felfüggesztették, pénteken pedig a Tokió és Oszaka közötti járatát is leállították. A délnyugat felől az ország középső és keleti része felé lassan, mintegy tíz kilométeres óránkénti sebességgel haladó tájfun, amelynek széllökései a Japán Meteorológiai Hivatal (IMA) közlése szerint alkalmanként a több mint száz kilométeres óránkénti sebességet is elérik, Kanagava prefektúrában már komoly áradásokat okozott, és a szomszédos Sizuoka prefektúrában is árvizekre és lehetséges földcsuszamlásokra figyelmeztették a lakosságot.
Kapcsolódó tartalom
Kiemelt kép:A Sansan nevû tájfun által okozott pusztítás nyomai a Japán nyugati részén fekvõ Mijazakiban 2024. augusztus 29-én. A trópusi vihar következtében eddig legkevesebb három ember vesztette életét. (Fotó: MTI/AP/Kyodo News)