Az Egyesült Államok egyik leggazdagabb vállalkozójának számító Marcus, aki néhány hónapja még a Meta Messenger-alkalmazásának ügyvezető igazgatója volt, szerdán közleményben tudatta:
„átlépte a Rubicont” és mostantól a demokraták helyett a Republikánus Pártot, illetve Donald Trump kampányát támogatja
– számolt be a Fox News hírportálja.
‘I FINALLY BROKE FREE’: The former president of PayPal David Marcus says he has switched to the Republican Party after being „trapped in a mental framework.” See his full statement: https://t.co/9rPF1G1XQ1 pic.twitter.com/gZLS8DBGNC
— FOX Business (@FoxBusiness) August 1, 2024
„Átlépem a Rubicont, immár a Republikánus Párt és Trump elnök mögött állok. Sokan – beleértve a korábbi önmagamat is – egy mentális csapdába esnek, amivel aztán azonosulnak, ez pedig meggátolja őket abban, hogy az új tények és információk alapján fejlesszék a gondolkodásukat. Én végre kitörtem ebből a burokból” – írta az 51 éves üzletember a X-en (korábbi nevén Twitter).
David Marcus kitért arra is, hogy az élete 180 fokos fordulatot vett a korábbihoz képest. Posztjában azt írta: hosszú folyamat során jutott el a mostani önmagához, amikor
„felnyílt a szemem a kiábrándultság, az életre szóló meggyőződések megsemmisülése után, a személyes újjáépülésem során”
Az üzletember felidézett egy 2017-es esetet, amikor egy demokrata párti érdekcsoport azzal bízta meg, hogy 100 millió dollár adományt gyűjtsön a Szilícium-völgyben működő big-tech vállalatok vezetőitől arra, hogy a demokraták választási nagygyűlésén megakadályozzák Hillary Clinton „nem megfelelő, elavult (választási) kampányának megismétlődését”. Marcus – mint írta –
döbbenten tapasztalta azt is, hogy a Demokrata Párt választmánya csak „egy számjegyű százalékot” kívánt technológiai célokra fordítani.
Utalt egy másik, 2019-es esetre is, amikor a Facebook/Meta képviseletében az amerikai szenátusban és a képviselőházban tárgyalt. „Akkoriban még hittem a mainstream elképzelésben, miszerint a demokraták a népet szolgálják. Azonban megdöbbenve tapasztaltam, hogy a republikánusok jobban törődtek a választóikkal, míg a demokraták tapasztalatom szerint inkább a kormányzati hatalommal és ellenőrzéssel voltak elfoglalva.”
Kapcsolódó tartalom
Marcus mindezek mellett fontosnak tartja az amerikai technológiai fejlesztések, például a kriptovaluták forgalmazásának támogatását, valamint, hogy a big-tech cégek székhelye az Egyesült Államokban maradjon. Az internetalapú cégek ott termeljenek, ott fizessék alkalmazottaikat és ott adózzanak.
„Úgy vélem, olyan elnökre van szükségünk, aki egyértelműen kiáll Amerika, az alkotmányunk és az üzleti élet (fejlesztése) mellett; aki a Bitcoin/kriptovaluta, az innováció (…), a legális bevándorlás, a szólásszabadság, a meritokrácia és a józan ész pártján áll. És aki ellenzi a túlszabályozottságot, az illegális bevándorlást, az igazságtalan háborúkat, szembehelyezkedik a jelenlegi iráni rezsimmel és az amerikai értékekkel szemben álló hazai csoportokkal” – fogalmazott.
Kapcsolódó tartalom
Marcus szerint a felsoroltak mindegyike fontos ok, ami miatt az amerikai (hazai) ipart védővámokkal és más intézkedésekkel támogató Donald Trump táborához csatlakozott.
Kiemelt kép: Donald Trump volt amerikai elnök, a Republikánus Párt elnökjelöltje választási gyűlésen a Wisconsin állambeli Green Bayben, 2024. április 2-án (Fotó: MTI/EPA/Andy Manis)