Aktuális

Harmadfokú hőségriadó, extrém UV-B sugárzás: tovább tombol a nyár hazánkban

Húsz éven át nem kapott feladatot, csak a fizetését – beperelte a munkáltatóját egy nő Franciaországban

| Szerző: hirado.hu
Azt hinnék, hogy aki húsz éven át úgy kapott fizetést, hogy nem kellett érte dolgoznia, boldog életet él. Ám egy kétgyermekes francia anya, akivel mindez megtörtént, úgy érezte, kitaszították a társadalomból, ezért beperelte a munkáltatóját.

A HR-asszisztens képesítéssel rendelkező Laurence Van Wassenhove 1993-ban kezdett el dolgozni a France Télécom távközlési vállalatnál. Egészségügyi problémáira tekintettel titkárnői pozíciót kapott. A nőnek epilepsziája és hemiplégiája, vagyis féloldali bénulása van, az egyik gyermeke pedig autista. Elmondása szerint a fenti okok miatt mindig anyagi gondokkal küzdött, többször fenyegették kilakoltatással.

Miután az Orange cég 2000-ben felvásárolta a munkaadóját, a nő a vállalatnál maradt, de később áthelyezését kérte egy másik régióba. Két évvel később a munkaadója jelentést készített a nőről, ami alapján arra jutottak, hogy nincs olyan munkakör, amit fel tudnak ajánlani neki.

Először folyamatos készenlétbe helyezték, majd betegszabadságra küldték, végül azt ajánlották neki, hogy vonuljon nyugdíjba, de ő továbbra is dolgozni akart.

Az évek során minden hónapban átutalták a teljes fizetését, feladatot azonban nem kapott. Mellőzöttnek és kitaszítottnak érezte magát, ezért egyre súlyosbodó depresszió alakult ki nála. Úgy gondolta, hogy a munkáltatója a felmondását szerette volna elérni.

A nő 2015-ben panaszt tett a helyzete miatt a kormánynál és egy illetékes főhatóságánál. Változás azonban továbbra sem történt.

Otthon ülni, nem dolgozni és fizetést kapni nem kiváltság, hanem teher, amit nagyon nehéz cipelni” – foglalta össze érzéseit a nő, aki hosszú éveket várt, míg nem végül tavaly

kártérítési pert indított a munkáltatója ellen az egészségi állapota miatti erkölcsi zaklatás és munkahelyi diszkrimináció miatt.

„A fogyatékkal élő emberek számára a munkahely jelenti az elismerést, a társas kapcsolatokat, az érzést, hogy helyük van a társadalomban” – mondta a nő ügyvédje, aki biztos benne, hogy ügyfelét a kitaszítottság érzése döntötte depresszióba.

Az üggyel kapcsolatban a cég közölte, mindent megtettek azért, hogy a lehető legjobb feltételeket biztosítsák alkalmazottuknak.

Az ügyben jelenleg még nem született döntés.

Forrás: The Sun

A kiemelt kép illusztráció. (Fotó: MTI/Balogh Zoltán)

Ajánljuk még