Aktuális

Másfél év alatt ötmillió forintot tett zsebre egy drogot áruló keceli nő, börtönbe kerülhet

Újabb meghívólevél az illegális bevándorlóknak – elfogadta az Európai Parlament a migrációs paktumot

Az Európai Parlament (EP) szerdán, brüsszeli plenáris ülésén elfogadta az európai uniós migrációs és menekültügyi paktum reformjáról szóló új rendelet valamennyi jogalkotási fejezetét, amelyek egyebek mellett a menedékjog iránti kérelmek gyorsabb elbírálásáról, a maradásra jogosulatlanok hatékonyabb visszaküldéséról és a migránsok tagállamok közötti elosztását előíró szolidaritásról rendelkeznek.

Szakértők szerint a döntés újabb meghívólevél az illegális bevándorlóknak, mert ahelyett, hogy megállítaná a migrációt, inkább megszervezi azt.

A magyar kormány a kezdetektől fogva elutasította a migrációs paktumot, mert azzal migránsgettók jönnek létre Európában.

A szavazás előtt vitát is tartottak a képviselők, az M1 brüsszeli tudósítója, Baraczka Eszter számolt be a részletekről.

„A vita azért volt nagyon meglepő, mert a migrációs paktumról nem lehetett hallani pozitív értékelést. Vagy egyértelműen rossznak nevezték magát a paktumot, vagy úgy fogalmaztak, hogy messze nem tökéletes, mégis el kell fogadni több okból is: egyrészt mert nincs, illetve nem lesz ennél jobb alternatíva,  – állítják – mert választ ad a kihívásokra, mert segítségével az EU visszaveheti az ellenőrzést az embercsempészektől, és főleg mert sok időt és energiát fektettek a munkába. Nagyon leegyszerűsítve ez úgy fest, hogy le kell nyelni a keserű pirulát, de a képviselők a felszólalásaikban igyekeztek megédesíteni. Például kilátásba helyezték, hogy szigorúan ellenőrzik majd a végrehajtását a paktumnak, különös tekintettel arra, hogy a menedékkérők jogai ne csorbuljanak” – mondta Baraczka Eszter.

Hozzátette:

természetesen erősen érezhető volt a vitában, hogy kampány van, így nagyon sokan egyszerűen kampány beszédet mondtak.

„Ahogy közeledett a szavazás, egyre  bizonytalanabbá vált, ami előző nap még teljesen biztosnak tűnt, hogy a paktum átmegy, és elég komoly félelem volt látható a képviselőkön, hiszen óriási bukás és kudarc lett volna, ha nem szavazzák meg a paktumot. De nem így lett, valamennyi elemét elfogadták, így most már csak annyi van hátra, hogy a tagállamokat tömörítő tanács rányomja a maga pecsétjét, ez várhatóan április 29-én történhet meg” – fogalmazott Baraczka Eszter.

Ajánljuk még