Kapcsolódó tartalom
Több mint nyolcvan éve eltűnt hajóroncsot fedeztek fel a Felső-tó fenekén közel kétszáz méter mélyen, a michigani Keweenaw-félszigettől mintegy 55 kilométerre északra.
Az Arlington nevű hajó 1940-ben süllyedt el a kapitánnyal együtt, aki rejtélyes módon úgy döntött, hogy a fedélzeten marad, ahelyett hogy elmenekült volna a legénységével.
A Nagy-tavak Hajóroncsok Történelmi Társasága Dan Fountain hajóroncs-kutatóval együttműködve keresték meg az eltűnt hajót.
A tapasztalt kapitány, Frederick „Tatey Bug” Burke irányítása alatt a hajó egy másik hajóval, a Collingwooddal együtt 1940. április 30-án zúzmarás viharba került, amely mindkét hajót szétverte – közölte a történelmi társaság.
Bár az Arlington első tisztje felszólította a hajót, hogy a kanadai északi parthoz közelebb menjen, hogy védelmet nyújtson a szél és a hullámok elől, Burke felülbírálta őt, és azt követelte, hogy a hajó maradjon a nyílt tavon átvezető útvonalon.
Másnap reggel a hajó főmérnöke, Fred Gilbert figyelmeztette a legénységet, hogy az Arlington süllyedni kezdett. A legénység elhagyta a hajót, de Burke a fedélzeten maradt.
A régi históriák szerint Burke még integetett is a Collingwoodnak a kabinjából, mielőtt elnyelte volna a víz.
Forrás: New York Post











