A Hamász által elkövetett mészárlás nem egy félrevezetett kisebbségi terrorcsoport elszigetelt cselekedete. Ez egy olyan mély gyökerekkel rendelkező mozgalom egyik legerőszakosabb és
legszélsőségesebb megnyilvánulása volt, amely már a világbékét fenyegeti
– fogalmazott Francois Fillon az általa alapított és vezetett Cselekedet a békéért a Kelet keresztényeivel (APCO) szervezet minapi rendezvényén.
Céljuk: a totalitárius rendszer
Fillon aktívan, hosszabb ideje foglalkozik a közel-keleti keresztények ügyével.
Kapcsolódó tartalom
A Valeurs Actuelles című lap szerint Fillon hozzátette: a Hamász mozgalma a palesztinok kétségbeeséséből táplálkozik, akiknek nehéz helyzetéről a Nyugat már elfeledkezett. A szervezet küzdelme azonban sokkal szélesebb körű, mint pusztán a palesztin kérdés, és az al-Kaidához, az Iraki és Levantei Iszlám Államhoz, valamint a Muzulmán Testvériséghez hasonlóan része egy globális projektnek, amelynek célja egy totalitárius rendszer létrehozása a világ nagy részén, az iszlám színeiben.
Saját arroganciánktól elvakulva, a woke-izmusról vagy a nemek tagadásáról folytatott abszurd vitáink közben a túlbecsült orosz fenyegetés megszállottjaiként elfelejtettük a lényeget: a radikális iszlamizmus folyamatos előretörését
Délkelet-Ázsiától Nyugat-Afrikáig, Seine-Saint-Denis-en, Molenbeeken és Birminghamen keresztül – idézi a konzervatív hetilap a korábban felsőoktatási miniszteri posztot is betöltő volt politikus.
Meghátráló kormányok
Ennek a totalitárius mozgalomnak az erejét jól mutatja az Izrael-ellenes tüntetések mérete világszerte, és az a körülmény is, hogy a dél-európai országok kormányainak többsége nem mer szembeszállni ezekkel az eszmékkel, és egyértelműen elítélni az október 7-én elkövetett, szörnyű bűnöket – hangoztatta Fillon.
Ma egy
jelentős regionális konfliktus küszöbén állunk a Közel-Keleten,
amelynek következményei felbecsülhetetlenek. Irán, Irak, Szíria, a libanoni Hezbollah és a jemeni húszik is arra várnak, hogy beléphessenek ebbe a konfliktusba – figyelmeztetett.
„Hogyan jutottunk ide?” – tette fel a kérdést Fillon. „Azzal, hogy hagytuk, hogy a palesztin kérdés elmérgesedjen. Az iraki állam elpusztításával. Azzal, hogy szabad kezet adtunk Oroszországnak és Törökországnak Szíriában. Azzal, hogy tizenöt évnyi hiábavaló harc után otthagytuk Afganisztánt a táliboknak. De mindenekelőtt azzal, hogy nem vettük észre az iszlám totalitárius fenyegetés felerősödését, amelyről
azt hittük, hogy csak néhány szélsőséges mozgalomra korlátozódik, holott világszerte muszlimok millióit érinti.
Azzal, hogy sorsukra hagytuk a keleti keresztényeket, akik gyakran egyensúlyt jelentettek a Közel-Keleten jelen lévő közösségek között!”
Kapcsolódó tartalom
Visszaszerezni Amerikától az irányítást
Mindenekelőtt hosszú távú stratégiát kell elfogadnunk a béke megőrzésére és civilizációnk védelmére – javasolta Fillon. Szerinte „ez azt jelenti, hogy visszaszerezzük az irányítást választásaink felett. Az ukrajnai konfliktus kezdete, 2012 óta az amerikaiak döntései és európai partnereink ehhez való, vak igazodása húz minket a mélybe”.
Kapcsolódó tartalom
Most már nagyon késő megfordítani az események menetét – szögezte le Fillon, aki szerint az izraeli–palesztin konfliktus továbbterjedésének megakadályozása most az elsődleges feladat.
„Ennek a terjeszkedésnek, eszkalálódásnak a főszereplője Irán.
Illúzió azt hinni, hogy a nyugati szankciók és az amerikai katonai fenyegetések elegendők lesznek ahhoz, hogy a mullahok rezsimjét visszatartsák attól, hogy fokozza részvételét ebben a konfliktusban. Ezért el kell szigetelni Iránt, miközben próbáljuk megtörni a Kína és Oroszország által kezdeményezett BRICS dinamikáját” – idézi a Valeurs Actuelles.
Magukra hagyott keresztények
A lap által ismertetett beszédben Fillon kiemelte: „Gyengeséget sugallt a Nyugat érdektelensége a keleti keresztények iránt.” Az európai külpolitikát szerinte „ma csak az érzelmek és a rövid távú célok vezérlik. Teljesen nélkülözi a stratégiát és a hosszú távú jövőképet”. Példának hozta fel, hogy „Hegyi-Karabahban 120 ezer keresztényt kényszerítettek száműzetésbe a nemzetközi közösség közönye miatt”.
Gaza n’est pas un État viable. Sans les versements des pays occidentaux + arabes, cette bande de terre ne survivrait pas
L’Égypte n’en veut plus, aucun pays arabe n’en veut!
Le Moyen Orient s’est débarrassé des Juifs et des Chrétiens
L’Islamisme fait toujours place nette😱 https://t.co/klVRHIxZvD pic.twitter.com/amza554qgo
— Alexandre Duchemin (@AlexDuchem1) November 16, 2023
Stratégiáink és cselekvési eszközeink alapos felülvizsgálata nélkül
egy harmadik világháború felé közeledünk, alvajáróként
– idézi a Valeurs Actuelles. A politikus rámutatott: „Azt állítjuk, hogy értékeink nevében cselekszünk, de döntéseink egyenesen a pusztulásukhoz vezetnek.”
Kapcsolódó tartalom
Kiemelt kép: Francois Fillon francia elnökjelöltként tart sajtótájékoztatót Párizsban 2017. április 21-én. Leradírozták? (Fotó: Chesnot/Getty Images)